Piętnasty tydzień ciąży to dobry moment, by poinformować o niej najbliższych oraz przyjaciół i znajomych. Jak to zrobicie?

15 tydzień ciąży! Czas na podzielenie się dobrą nowiną!

Piętnasty tydzień ciąży to bardzo szczególny moment. Ciąża trwa już od około 105 dni. Nasz maluch mierzy około 9 cm i waży około 30 g (tak, tyle co paczka cukru waniliowego!). Szkielet malca jest już widoczny na zdjęciu RTG, a skóra jest tak przezroczysta, że widać pod nią wszystkie naczynia krwionośne. Piętnasty tydzień ciąży to 4 miesiąc. Jesteśmy już po pierwszym ważnym USG. Wiemy, że płód rozwija się prawidłowo i wykluczono ewentualne wady genetyczne. A zatem… czas powiedzieć o ciąży naszym bliskim!

Kalendarz ciąży to wygodne narzędzie, dostępne bez żadnych opłat w internecie, np. tutaj: http://www.swiadomemacierzynstwo.com/przebieg-ciazy/tydzien/15%20+. Świadomość zmian, które zachodzą  w organizmie ciężarnej kobiety jest niezwykle ważna dla niej i jej partnera. Wiedza daje poczucie panowania nad sytuacją i pozwala spokojniej przechodzić kolejne etapy ciąży. To również świetna baza informacji na temat tego jakim badaniom poddawać się w określonym czasie, jakie suplementy przyjmować (pamiętajmy o kwasie foliowym – należy zacząć go przyjmować zanim zajdziemy w ciążę: http://puzderko.com.pl/niezbedny-kwas-foliowy-dla-kobiet-ciazy/) i jaki rodzaj aktywności fizycznej uprawiać…

Wspomniała już we wstępie, że piętnasty tydzień ciąży to dobry czas, by powiedzieć o niej rodzinie i przyjaciołom. Jak to zrobić w zabawny i niekonwencjonalny sposób?

Oto kilka inspirujących pomysłów:

Czas, gdy wystarczał Wam tandem dobiega końca… Mały, trójkołowy rowerek mówi chyba wszystko!

Tandem to rower wyłącznie dla dwojga... Czas na dodatkowy, mały rowerek!

Spodziewacie się kolejnego dziecka? Zróbcie zadanie matematyczne!

Urocze zdjęcie, które będzie wymagało od bliskich znajomości podstawowych zasad matematyki... 3+2=5!

A może Wasza ciąża jest wyjątkowa, bo mnoga?

O ciąży można poinformować na wiele różnych sposobów, a o ciąży bliźniaczej... np. tak!

A to pomysł, który będziecie mogli wykorzystać już za około 5 tygodni. Na tzw. USG połówkowym poznacie najprawdopodobniej płeć dziecka – może ogłosicie ją dmuchając balony?

Chłopiec, czy dziewczynka? O tym dowiecie się około 20-22 tygodnia ciąż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *