akademiki

Akademiki BaseCamp w Polsce – co warto o nich wiedzieć?

Wraz z rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego wraca też temat kwatery dla studentów. O prywatnych akademikach za granicą i ich zaletach pisaliśmy TUTAJ. A co w tej kwestii ma do zaproponowania studentom nasz rodzimy, polski rynek? Czy i tutaj znalazło się miejsce na prywatne akademiki o najwyższym standardzie? BaseCamp otworzył całkiem niedawno swoje podwoje w Łodzi. Sprawdźmy, czy była to udana inwestycja!

Prywatne akademiki BaseCamp – teraz także w Polsce

BaseCamp to prywatne akademiki, które można spotkać w wielu europejskich miastach, chociażby w Lipsku niedaleko Berlina, Poczdamie czy Kopenhadze. Dla studentów decydujących się na wyjazd za granicę na studia znalezienie dobrej kwatery w atrakcyjnej cenie i lokalizacji to jedna z ważniejszych, ale i trudniejszych spraw do załatwienia. Akademiki BaseCamp są odpowiedzią na te potrzeby. Od niedawna z ich usług możemy korzystać także w Polsce.

akademiki

BaseCamp znalazł swoje miejsce w Łodzi, w budynku „Łódzkiej Drukarni”, tuż obok Uniwersytetu Łódzkiego. Ta fantastyczna lokalizacja sprawia, że łódzki BaseCamp cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem, zarówno wśród studentów, którzy przyjeżdżają do Łodzi z innych regionów Polski, jak i osób przybywających tu zza granicy.

Co oferuje BaseCamp w Łodzi?

Akademiki BaseCamp w Łodzi to bez wątpienia nowoczesny budynek dostosowany do potrzeb młodych osób. Do użytku studentów oddano aż 487 studenckich apartamentów, w tym 10 pokoi dla osób niepełnosprawnych, 15 funkcjonalnych kuchni do wspólnego użytku, 5 pokoi cichej nauki, pralnia, wspólna przestrzeń, także na świeżym powietrzu, parking podziemny. Na terenie akademika znajdują się także sklep spożywczy, siłownia, a wkrótce pojawi się także restauracja i klub. Ideą przy tworzeniu tego miejsca było więc stworzenie mini miasteczka studenckiego, w którym można nie tylko przenocować, ale także odpocząć, ćwiczyć, zrobić zakupy, a także w ciszy i spokoju się pouczyć. To bez wątpienia bardzo odmienne warunki do tych, które spotykamy w publicznych akademikach.

akademiki

akademiki

akademiki

Jeśli chodzi o pokoje, każdy z nich wyposażony jest w nowoczesny i funkcjonalny sposób. Każdy pokój posiada prywatną łazienkę, niektóre posiadają też prywatny aneks kuchenny. Nie brakuje również przestrzeni do przechowywania rzeczy, co w przypadku osoby wyjeżdżającej na studia do zupełnie innego miasta jest bardzo ważne, gdyż musi zabrać ze sobą sporo bagaży. Pokoje mają różny metraż, są jedno-, dwu-, a nawet trzyosobowe. Jeżeli więc wyjeżdżasz na studia z przyjaciółmi, możesz z nimi wynająć pokój w akademiku i dodatkowo obniżyć koszty wynajmu. Więcej szczegółów na temat akademików BaseCamp w Łodzi można znaleźć TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *