cellulit

Cellulit – jak pokonać największego wroga kobiet?

Jędrna, gładka i sprężysta skóra to marzenie każdej kobiety. Niestety, głównym wrogiem, z którym walczy jakieś 90% żeńskiej populacji jest cellulit. Może pojawiać się niezależnie od wieku, wagi, a czasem bywa uwarunkowany genetycznie. Czym właściwie jest? Co sprzyja jego rozwojowi? I jak z nim skutecznie walczyć?

Cellulit – czym jest i skąd się bierze?

Nazwy ‘cellulit’ nie należy mylić z ‘cellulitisem’, który jest chorobową zmianą na tkance skórnej, występującą u cukrzyków. To choroba bakteryjna powodująca rozgrzanie i bolesność skóry oraz warstwy podskórnej, wpływając negatywnie na samopoczucie chorego. Walka z cellulitisem jest o wiele bardziej złożona i skomplikowana i nie dotyczy jedynie kwestii wizualnych.cellulit Cellulit natomiast to problem typowo kosmetyczny. Pojawia się na skórze (np. na udach, brzuchu czy pośladkach), w miejscach, gdzie tłuszcz nierównomiernie się rozkłada. W efekcie skóra nie jest napięta i wyglądem może przypominać nierówną powierzchnię skórki od pomarańczy – stąd potoczna nazwa cellulitu „skórka pomarańczowa”. Może być efektem siedzącego trybu życia, nieodpowiedniej diety oraz braku odpowiedniej pielęgnacji. Czasem jednak bywa uwarunkowany genetycznie. Dlatego z cellulitem mogą borykać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, osoby z nadwagą lub bardzo szczupłe.

Jak skutecznie walczyć z cellulitem?

Cellulit to potężny wróg, a walka z nim jest nierówna. Niemniej jednak wygrana jest możliwa, trzeba tylko być konsekwentnym i regularnym w działaniach. Przy intensywnej pracy już po miesiącu możemy zauważyć znaczące zmiany w wyglądzie naszej skóry. Pierwszym krokiem na tej drodze jest ustalenie, co w naszym przypadku jest głównym powodem jego powstania. Być może chodzi o niezbyt zdrową dietę, albo o siedzącą pracę i w związku z tym zmniejszoną aktywność fizyczną. Warto zacząć od wyeliminowania tych przyczyn, a dopiero potem wspomagania się kosmetykami do walki z cellulitem. Dzięki temu ich skuteczność będzie o wiele wyższa.cellulit Jak mogłaby wyglądać taka codzienna pielęgnacja skóry z cellulitem? Warto zacząć od pobudzającego krążenie masażu wodą. Najprościej zrobić to pod prysznicem – polewać skórę ostrym strumieniem naprzemiennie ciepłą i zimną wodą przez około 5 minut. Następnie możemy użyć antycellulitowego peelingu i wmasować go w skórę przy pomocy szorstkiej gąbki lub rękawicy do masażu. Tak przygotowana skóra o wiele lepiej wchłonie balsam na cellulit, który nakładamy na ciało, najlepiej rano i wieczorem. Powtarzając regularnie te czynności, możemy mieć pewność zadowalających efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *