czajnik turystyczny

Czajnik turystyczny – jaki powinien być?

Podróżowanie to pasja, która może być obecna w naszym życiu przez cały rok. Choć najczęściej wyjeżdżamy w okresie letnim, by cieszyć się piękną pogodą i krajobrazami, wiele osób kocha podróżowanie także w inne pory roku. Może ono być naprawdę przyjemne, mimo niesprzyjających warunków pogodowych. Trzeba jednak się dobrze przygotować do wyjazdu. Jednym z przydatnych gadżetów może okazać się czajnik turystyczny. Jaki model wybrać? Jakie cechy powinien posiadać?

Czajnik turystyczny – dlaczego Ci się przyda?

Czajnik turystyczny właściwie niewiele różni się od standardowego czajnika elektrycznego, poza tym, że musi posiadać własne, niezależne źródło zasilania. Dlatego najpopularniejsze są czajniki na baterie. Poza tym im wyższa moc czajnika, tym szybciej zagotowana woda. Nie bez znaczenia jest także rozmiar czajnika turystycznego – aby zmieścił się w bagażu, lepiej by był mniejszy i lżejszy niż standardowy czajnik. Zwłaszcza jeżeli z czajnika ma korzystać tylko jedna lub dwie osoby, jego pojemność nie musi być bardzo duża.

czajnik turystyczny

Taki czajnik pozwoli uzyskać gorącą wodę i przygotować gorący napój, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Gorąca herbata lub świeżo zaparzona kawa to idealny napój w trakcie kilkugodzinnej wyprawy w góry w okresie jesienno-zimowym. Jak wiadomo, termos trzyma temperaturę tylko kilka godzin, a wypełniony płynem z pewnością nie należy do najlżejszych. Tymczasem czajnik turystyczny pozwala zagotować wodę dokładnie w momencie, w którym potrzebujemy – mamy wtedy gwarancję gorącego napoju lub posiłku, a jednocześnie nie musimy za wiele dźwigać.

Jaki czajnik turystyczny wybrać?

W sprzedaży można znaleźć wiele rodzajów czajników turystycznych. Różnią się one mocą, pojemnością, a także dodatkowym wyposażeniem. Niektórzy producenci do czajnika dołączają praktyczny pokrowiec, który chroni czajnik w podróży przed uszkodzeniem, albo pojemniki do przechowywania kawy i herbaty, kubki i łyżeczki do przygotowania gorących napojów w podróży, w różnych warunkach. Mogą też sprzedawać czajniki turystyczne w zestawie z turystycznym żelazkiem czy suszarką do włosów.

czajnik turystyczny

Czajniki turystyczne dostępne są też w wersji na baterie, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, gdy chcemy zrobić gorącą herbatę lub kawę, a nie mamy dostępu do gniazdka elektrycznego. Niezależnie od tego, jaki model wybierzemy, taki czajnik z pewnością przyda się każdemu, kto często podróżuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *