dieta sokowa

Dieta sokowa – naturalny sposób na detoks organizmu

W sieci można spotkać setki, jeśli nie tysiące diet odchudzających mających przynieść szybkie i trwałe skutki. Często jednak są one nie tylko nieskuteczne, ale wręcz niezdrowe. W ostatnim czasie popularna stała się tak zwana dieta sokowa, czyli detoks oczyszczający trwający od jednego do kilku dni. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się go przeprowadzić? Jakie soki są najlepsze do detoksu?

Dieta sokowa – jaki jest jej cel?

W przeciwieństwie do typowych, szybkich diet odchudzających, dieta sokowa wcale nie ma nam zagwarantować radykalnego spadku uwagi w krótkim czasie. Trudno właściwie nazywać ją dietą odchudzającą, gdyż jej czas trwania wynosi od jednego do maksymalnie kilku dni. I chociaż można w jej trakcie zrzucić 2-3 kilogramy, nie to jest głównym celem detoksu sokowego. Przede wszystkim chodzi o picie wyłącznie soków przygotowanych specjalnie na detoks przez jeden lub więcej dni, nie spożywając przy tym żadnych stałych posiłków. To duża zmiana dla organizmu, dlatego detoks nie powinien trwać zbyt długo ani też być powtarzany zbyt często. Jeden lub dwa dni wystarczą, by w naszym organizmie poczynione zostały wartościowe zmiany. Jakie?

dieta sokowa

Dieta sokowa ma za zadanie uzupełnić niedobory witamin i minerałów, pobudzić do pracy nasz układ trawienny oraz wspomóc oczyszczanie organizmu z toksyn. W efekcie poprawie ulega nasze ogólne samopoczucie, mamy więcej energii i siły, lepiej się wysypiamy, lepiej wypróżniamy itd. A to świetny wstęp do przejścia na długofalową dietę odchudzającą. Nasz organizm, oczyszczony z toksyn i innych szkodliwych substancji działa o wiele lepiej, lepiej pracuje też metabolizm, przez co osoby mające problem z zrzuceniem nadwagi wreszcie ujrzą trwałe efekty swoich wysiłków!

Jakie soki wybrać do detoksu?

To bardzo ważna kwestia, bowiem sok sokowi nierówny, nie każdy z nich jest też źródłem wyłącznie dobrych składników. Najlepsze są soki przygotowane metodą Cold Press, czyli tłoczone na zimno. Mają wtedy najwięcej wartości odżywczych i błonnika. Dobrze, by były to soki o różnorodnym składzie, tak, aby dostarczać każdego dnia wielu różnych substancji odżywczych.

dieta sokowa

Dieta sokowa pomoże więc w szybki sposób oczyścić nasz organizm z toksyn, a przy okazji podkręci metabolizm, co jest niezbędne do trwałego schudnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *