dziecko na plaży

Dziecko na plaży – jak je ochronić przed słońcem?

Lato wciąż trwa, co oznacza, że wielu z nas korzysta z pięknej pogody i razem z rodziną spędza urlop nad morzem, korzystając z atrakcji i uroków plaży. Dziecko na plaży może spędzić cały dzień na zabawie w wodzie i piasku, aby jednak było bezpieczne, rodzice muszą zadbać o ochronę przed ostrym słońcem. W przeciwnym razie może się to zakończyć poparzeniem, a nawet udarem. O czym więc nie możemy zapomnieć, wybierając się z maluchem na plażę?

Dziecko na plaży – zadbaj o nakrycie głowy i krem z filtrem

Większość problemów związanych z udarem słonecznym, poparzeniami czy odwodnieniem wynikają z faktu, że zarówno dorośli, jak i dzieci nie mają nakrycia głowy, przebywając w pełnym słońcu nad wodą. Dziecko na plaży bawiące się w pełnym słońcu jest narażone na przegrzanie, co może doprowadzić do zawrotów głowy, nudności, a w najgorszym wypadku do udaru. Dla dzieci sprawdzą się lekkie kapelusiki z rondem, które będą chronić nie tylko głowę, ale także szyję i ramiona przed zbytnim opaleniem. dziecko na plażyWażne jest też zaopatrzenie się w kosmetyki ochronne dla dzieci z odpowiednim filtrem. Ważne, by kremu użyć jeszcze przed wyjściem na plażę, około 15 – 20 minut przed, oraz powtarzać zabieg co 2 godziny. Warto wybrać kremy wodoodporne, gdyż będą chronić skórę naszych pociech zarówno na piasku, jak i w wodzie.

Nie zapomnij o nawodnieniu

Odwodnienie to drugi najczęstszy „skutek uboczny” przebywania na plaży bez odpowiedniego przygotowania. Dlatego wybierając się z dziećmi na plażę na cały dzień, musimy zabrać nie tylko jakieś przekąski, ale i wodę i odpowiednio często poić nią dzieci. Woda jest o wiele lepsza niż słodkie napoje gazowane, gdyż lepiej nawadnia, a przy tym nie zawiera szkodliwych substancji.

Przydatne akcesoria na plaży

Na plaży przyda się też parasol plażowy, który pozwoli schronić się przed słońcem, parawan zapewniający nieco dyskrecji, czy też niewielki rozkładany namiot, w którym zarówno rodzice, jak i dzieci mogą uciąć sobie krótką drzemkę.dziecko na plaży Zachowajmy też rozsądek. Specjaliści zalecają, by w wyjątkowo upalne dni nie narażać się na kontakt ze słońcem w godzinach między 10:00, a 16:00. Dotyczy to zwłaszcza dzieci i osób starszych. Lepiej by dziecko nie spędziło jednego dnia na plaży niż wróciło przedwcześnie z wakacji z objawami udaru czy poparzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *