Seniorzy mogą skorzystać z wielu ofert skierowanych wyłącznie do nich, np. kart i karnetów dla seniorów

Emerytura? Nie taka straszna!

Moi rodzice wkrótce przechodzą na emeryturę, niemal równocześnie. Dzięki wcześniej poczynionym inwestycjom i oszczędnościom – będą mogli sobie pozwolić na spokojne życie, bez zamartwiania się o pieniądze. Z sen z powiek spędza im jednak coś innego (bo przecież czymś MUSZĄ się martwić, tak już mają!) – co też oni będą na tej emeryturze porabiać, czy nie będą się nudzić? Przeglądam więc od kilku dni sieć i szukam propozycji dla moich seniorów.

Co możemy zaproponować seniorom?

W sieci można znaleźć mnóstwo propozycji dla seniorów = wystarczy dobrze przeszukać siećSeniorzy to rosnąca w siłę grupa społeczna i ten fakt dostrzega coraz więcej instytucji kulturalnych. Wchodząc na strony muzeów, teatrów, a nawet kin – możemy zobaczyć, że oferują oni rozmaite karnety specjalnie dla seniorów. Warto przeglądnąć ich ofertę i sprezentować mamie lub tacie (a najlepiej obydwojgu!) taki właśnie karnet, który będą mogli wykorzystać w dowolnie wybranym momencie (żadne daty nie są narzucane z góry). W ramach karnetu najczęściej mają możliwość kilkukrotnego wybrania się do różnych muzeów, na spektakle lub seanse. Cena również jest korzystniejsza w porównaniu do kosztów pojedynczo kupowanych wejściowek.

Kluby dla seniorów to doskonały sposób na zapewnienie naszym rodzicom towarzystwa w ich wieku i to takiego, które będzie skłaniało do podejmowania wspólnych wyzwań. Wiele z tego rodzaju klubów prowadzi np. działalność artystyczną (np. tworzą kabarety lub grupki teatralne), bądź dobroczynną (w ramach wolontariatu pomagają np. w schroniskach dla psów, domach dziecka, szpitalach).

Skoro o schronisku mowa… Emerytura to doskonały czas na zaproszenie do swojego domu czworonożnego przyjaciela. Pies będzie świetnym towarzyszem, skłoni rodziców do regularnej aktywności i odwdzięczy się ogromną przyjaźnią.

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, pozawala zadbać nie tylko o ciało, ale również o... psychikęAktywność?! Zdecydowana większość klubów typu fitness oferuje specjalne karnety dla seniorów – po pierwsze tańsze (seniorzy mogą korzystać z klubu w godzinach porannych, gdy ruch jest mniejszy), a po drugie z ofertą dostosowaną do ich indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości (zajęcia z jogi dla seniorów i zajęcia pt. „zdrowy kręgosłup” są najczęściej oblegane, a sale wypełnione po brzegi).

Możemy jeszcze wysłać seniorów na uniwersytet trzeciego wieku, zaproponować podróże (dalsze i bliższe), no i poprosić o pomoc przy wnukach (ale to raczej sporadycznie, a nie w trybie codziennym)…

A jakie są Wasze propozycje spędzania czasu prze osoby starsze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *