ferie zimowe

Ferie zimowe – gdzie je spędzić z rodziną?

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe, czyli dwa tygodnie wolnego, które cała rodzina może spędzić razem. Gdzie warto wyjechać w tym czasie? Jak spędzić ten czas aktywnie?

Ferie zimowe 2019 – gdzie można je spędzić aktywnie w Polsce?

Spośród najchętniej wybieranych aktywności w okresie zimowym jest tak zwane szaleństwo, czyli sporty zimowe. Należą do nich przede wszystkim narty i snowboard. Nic zatem dziwnego, że głównym kierunkiem wyjazdów w ferie zimowe są polskie góry. Większość hoteli i miejsc wypoczynkowym przygotowuje specjalne zimowe oferty dla rodzin z dziećmi, zawierające wiele atrakcji.

ferie zimowe
Tatry
ferie zimowe
Kościelisko
ferie zimowe
Zakopane – stoki narciarskie

Trasy narciarskie i snowboardowe, restauracje serwujące pyszne, regionalne dania oraz wiele innych atrakcji można spotkać chociażby w Zakopanem. Każdego roku ściąga tu setki turystów, by nacieszyć się pięknymi widokami i pojeździć na nartach.

A może ferie za granicą?

Być może pragniesz wyjechać na ferie zimowe gdzieś za granicę? Coraz więcej osób decyduje się właśnie wtedy wybrać w jakieś egzotyczne miejsce. Ceny poza sezonem są dużo, dużo niższe, począwszy od biletów samolotowych, po ceny hoteli i jedzenia. Mniejsza ilość turystów sprawia, że można naprawdę wypocząć na plaży i zwiedzać najpiękniejsze zakątki świata. Dużą popularnością cieszą się kraje orientalne, takie jak Tajlandia, a także Cypr, Dominikana, Filipiny czy Portugalia.

ferie zimowe
Tajlandia, czyli ferie zimowe inaczej
ferie zimowe
Portugalia
ferie zimowe
Dominikana

A co dla miłośników zimy i jej uroków? Z pewnością przyciągną ich górskie klimaty i atrakcje dostępne we włoskich Alpach, ale też w Niemczech, Francji czy Austrii. Znajdziemy tu zdecydowanie więcej tras narciarskich i zapierających dech w piersiach widoków, choć oczywiście wydamy też więcej niż na wyjeździe w kraju.

ferie zimowe
Włoskie Alpy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *