ford ecoboost

Ford EcoBoost, czyli ekonomiczna jazda okiem kobiety

Chociaż wciąż krążą żarty o wątpliwych umiejętnościach kobiet za kierownicą, dziś widok kobiety za kółkiem nikogo już nie dziwi. Każda nowoczesna, niezależna kobieta chce być też samodzielna pod względem transportu, dlatego potrzebuje odpowiedniego samochodu dopasowanego do jej potrzeb. Do jazdy po mieście najodpowiedniejszy będzie nieduży, kompaktowy samochód osobowy, odznaczający się jednocześnie dynamiczną i ekonomiczną jazdą. Dobrze też, by silnik był na tyle ekologiczny, aby nie zwiększać emisji CO2 do atmosfery. Czy znalezienie takiego samochodu jest w ogóle możliwe? Tak, jeśli postawimy na samochody z silnikiem Ford EcoBoost.

Ford EcoBoost – samochody ekonomiczne i ekologiczne

Ford EcoBoost to innowacyjna technika zastosowana w silnikach samochodów osobowych Ford. Ich główną, charakterystyczną cechą jest wykorzystanie downsizingu, czyli techniki umożliwiającej osiągnięcie wysokich obrotów przy małej pojemności silnika i niskim spalaniu. Dzięki temu samochód nie traci dynamiki w drodze, a jednocześnie spala mało paliwa i emituje mniejszą ilość spalin do atmosfery. To doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza wobec rosnących norm europejskich dotyczących emisji spalin.

ford ecoboost

Posiadając samochód z silnikiem Ford EcoBoost możemy liczyć na dynamiczną i jednocześnie ekologiczną jazdę. Dla kobiety żyjącej w dużym mieście, która często porusza się między różnymi dzielnicami, a także spotyka się z korkami ulicznymi, takie rozwiązanie jest idealne. Pozwala jeździć oszczędnie, mimo częstych zmian prędkości. Z drugiej strony gwarantuje dynamikę jazdy w trasie i niskie zużycie paliwa. Nie bez powodu zresztą silnik Ford EcoBoost po raz kolejny zgarnął tytuł „Międzynarodowego Silnika Roku”, o czym więcej przeczytacie TUTAJ.

Modele Forda z silnikiem EcoBoost idealne dla kobiety

Mało która kobieta orientuje się w parametrach silników i tym, co one oznaczają. Dlatego zamiast rozpisywać się na ich temat, polecimy konkretne modele osobowych samochodów marki Ford wyposażonych w silnik Ford EcoBoost. Jednym z flagowych modeli jest Ford Focus posiadający 1-litrowy silnik EcoBoost. W świecie motoryzacyjnym nazywa się go alternatywą dla samochodów na gaz, gdyż pozwala na oszczędną jazdę. Utrzymanie tego pojazdu nie będzie więc dużym wyzwaniem, nawet dla samotnej matki czy młodej kobiety dopiero rozpoczynającej samodzielne, dorosłe życie. Model ten posiada też kompaktowe kształty i wymiary, dzięki czemu nawet początkujący kierowca poczuje się pewnie za kierownicą. Niskie spalanie, przyjemność z jazdy, niedrogie części zamienne – czegóż chcieć więcej?

ford ecoboost

Inne polecane modele Forda z silnikiem EcoBoost to: Ford Mondeo, Ford S-Max, Ford Galaxy (polecany zwłaszcza dla matek z dziećmi) czy też Ford Focus ST.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *