Gadżety dla szczeniąt mogą nam pomóc w wychowaniu psiaka, np. w treningu czystości

Gadżety dla naszego pupila

Gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny – pojawiają się również gadżety. Przecież takiemu pociesznemu szczenięciu chętnie nieba byśmy przychylili. No to kupujemy… Na psim rynku znajdziemy mnóstwo produktów, które pozwolą nam lepiej i wygodniej zaopiekować się pieskiem. Co warto kupić?

Trening czystości

Do najważniejszych zadań właścicieli szczeniąt należy nauczenie ich czystości - gadżety do treningu będą bardzo pomocneJedną z najważniejszych kwestii, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć, gdy zamieszka pod naszym dachem szczenię będzie właśnie trening czystości. Małe pieski mogą sikać nawet po kilkanaście razy na dobę, zupełnie jak niemowlęta. W okresie kwarantanny, czyli do momentu uzyskania przez szczeniaka odporności na psie choroby (trzy dawki szczepionek podawane w odstępie ok 5-ciu tygodni) – pupil powinien być izolowany od innych psów oraz ich odchodów. W praktyce oznacza to najczęściej niemożność wychodzenia na pole (no chyba że jesteśmy właścicielami ogrodzonej posesji, po której nie chodzą obce psy i koty), a co za tym idzie – szczenię załatwia swe potrzeby fizjologiczne w domu. Pomocne mogą okazać się maty treningowe oraz kuwety dla psów. Maty treningowe to po prostu chłonny materiał, który zapobiega przeciekaniu płynów na jego drugą stronę – takie maty znajdują również zastosowanie w łóżeczkach niemowlęcych, czy na przewijakach. Kuweta z kolei ułatwia obsługę tychże mat, a ponadto wymusza na psiaku stanie w konkretnym miejscu i trafienie na matę.

Nie gryź, maluchu!

Zabawki dla psa pozwolą nam uniknąć podgryzania lub maksymalnie je zminimalizowaćKolejna kategoria gadżetów, które z pewnością zechcemy kupić naszemu szczeniakowi to gryzaki wszelkiej maści. Małe pieski, gdy przebywały jeszcze ze swoim rodzeństwem, bawiły się w podgryzanie braci i sióstr. Teraz nie mają obok siebie innych małych piesków, więc w ten sam sposób próbują bawić się z nami. Wcale nie musimy się na to godzić, tym bardziej, że ostre ząbki 3-4 miesięcznego psiaka mogą bez problemu przebić ludzką skórę. Warto więc zapewnić malcowi zabawki, które będzie mógł swobodnie gryźć i to za ich pomocą odwracać uwagę od naszych rąk, stóp, łydek… W roli gryzaków doskonale sprawdzają się różnego rodzaju gumowe zabawki – pamiętajmy o dobraniu ich wielkości do gabarytów psa! Świetne są też sznurkowe „kości”, które mocno zajmują uwagę szczeniaka oraz różnego rodzaju piłki, np. takie, do których można włożyć psie smakołyki (będą wypadać pojedynczo podczas turlania piłki).

Więcej gadżetów? Już wkrótce!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *