garnki ze stali nierdzewnej

Garnki ze stali nierdzewnej – oferta marki Philipiak

Nawet jeśli gotowanie nie jest naszą pasją, ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich zwracamy uwagę na to, co przygotowujemy codziennie do jedzenia. Wybór zdrowych i świeżych składników to jedno. Ważny jest też sposób ich przyrządzania. Niestety, nawet najwyższej jakości produkt może stać się zupełnie bezwartościowy, jeżeli przyrządzimy go w niewłaściwy sposób. Zdrowe gotowanie ułatwią nam nowoczesne garnki ze stali nierdzewnej marki Philipiak. Zestawy Philipiak Milano odznaczają się starannym przygotowaniem pod kątem gotowania w małej ilości wody oraz smażenia bez użycia tłuszczu. W zestawie znajdują się też garnki do gotowania na parze. Co je wyróżnia na rynku? I dlaczego warto je wybrać jako wyposażenie do swojej kuchni?

Garnki ze stali nierdzewnej Philipiak, a racjonalne żywienie

Wielu z nas jest coraz bardziej świadomych, jak niezdrowe i nieprzemyślane odżywianie wpływa na nasze zdrowie. Odkryto, iż wiele naprawdę poważnych schorzeń w dużej mierze wynika ze spożywania nadmiernej ilości cukrów, węglowodanów i tłuszczów oraz niedobory witamin i składników mineralnych. Ich obecność lub brak w diecie determinuje z kolei jakość produktów i sposób ich przygotowywania. Z tego względu przyjrzano się bliżej samej sztuce gotowania oraz zastosowaniu różnych technologii, by zwiększyć jego jakość. I tak powstały wyjątkowe garnki ze stali nierdzewnej marki Philipiak.

garnki ze stali nierdzewnej

Garnki wykonane są z nierdzewnej stali szlachetnej zapewniającej brak odkształceń. Jest ona odporna na działanie wysokich temperatur, na szkodliwy wpływ mikroorganizmów, zasad oraz kwasów. Odpowiednio zaprojektowane, akutermiczne dno z powłoką non-stick sprawia, że potrawy nie przywierają do patelni mimo smażenia bez tłuszczu, a wysoka temperatura rozprowadza się po garnku równomiernie, dzięki czemu potrawy nie ulegają przypaleniu lub rozgotowaniu. Stal szlachetna nie pochłania też zapachów potraw, dzięki czemu są one bardziej aromatyczne. Garnki Philipiak są antybakteryjne i antyalergiczne.

Elementy wyróżniające garnki Philipiak na rynku

Znaczenie ma jednak nie tylko materiał, z jakiego powstały garnki Philipiak. Warte uwagi są chociażby odpowiednio wyprofilowane krawędzie, które sprawiają, że garnki są praktyczniejsze i można nimi precyzyjniej manewrować, na przykład podczas przelewania zawartości z jednego do drugiego naczynia. Termoizolacyjne uchwyty sprawią z kolei, że nie poparzymy się podczas tego manewru czy też podczas przenoszenia garnka z miejsca na miejsce. Praktycznym dodatkiem jest także pokrywka ze skraplaczem pary i termometrem, która pozwala gotować w małej ilości wody, bez utraty pary wodnej, a także kontrolować temperaturę w garnku bez podnoszenia pokrywy.

Zestaw garnków Philipiak – co zawiera?

Producenci garnków Philipiak z największą starannością analizowali, jak ich produkty mają wspierać zdrowe gotowanie. Zaowocowało to powstaniem bardzo praktycznego zestawu zawierającego wszystkie garnki niezbędne do smażenia bez tłuszczu, gotowania bez użycia soli, gotowania na parze, gotowania w malej ilości wody, a także gotowania piętrowego. Czym się wyróżniają?

Gotowanie na parze lub z użyciem małej ilości wody

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych w kuchni jest gotowanie warzyw w dużej ilości wody. W ten sposób już po kilku minutach warzywa tracą całą swoją wartość- zarówno smak, kolor i aromat, jak i witaminy zostają w wodzie, nie w warzywach. Tymczasem to właśnie one są źródłem najlepiej przyswajalnych składników odżywczych! Warto więc przygotowywać je tak, by nadal nim były, mimo obróbki termicznej.

garnki ze stali nierdzewnej

Garnki ze stali nierdzewnej marki Philipiak umożliwiają gotowanie na parze. To najzdrowszy sposób przyrządzania potraw, nie tylko warzyw, ale też mięs i ryb. Garnki Philipiak w efektowny sposób wykorzystują skraplającą się parę wodną, by gotować na parze zdrowo i ze smakiem. Inna metoda to gotowanie w malej ilości wody. To kolejna sprawdzona technika na zachowanie składników mineralnych i witamin w przygotowywanych posiłkach. Naczynia Philipiak Milano zapewniają odpowiednią cyrkulację pary wodnej wewnątrz, dzięki czemu możliwe jest gotowanie w minimalnej ilości wody.

Smażenie bez tłuszczu

Tradycyjne patelnie dostępne na rynku nie pozwalają na smażenie potraw bez użycia tłuszczu. Zwykle zbyt mała ilość oleju na patelni sprawia, że potrawy przypalają się i przywierają do dna. Inaczej jest z patelniami marki Philipiak.

garnki ze stali nierdzewnej

Sekretem zdrowego smażenia jest wykorzystanie tłuszczu, który jest obecny w produktach spożywczych. Unikalna konstrukcja dna pozwala na smażenie bez dodatku tłuszczu i obawy o to, że potrawy się przypalą. Jednocześnie nie są one wysuszone albo jałowe, lecz soczyste i przepyszne, a co najważniejsze lekkostrawne i niskokaloryczne. To doskonała metoda na smażone potrawy dla osób będących na diecie.

Gotowanie w systemie wieżowym

Dla osób lubiących gościć na obiadach wiele osób z pewnością praktyczny okaże się zestaw garnków do gotowania piętrowego. Umożliwiają one jednoczesne smażenie, duszenie i gotowanie kilku dań naraz, w jednym czasie. Wystarczy ustawić jedno naczynie na drugim. To świetna metoda na gotowanie dla całej rodziny, gdy nie mamy czasu, by spędzić w kuchni kilka godzin. Gotowanie w systemie wieżowym pozwala w kilkanaście minut uzyskać pełnowartościowy i smaczny posiłek składający się z kilku dań.

Dla kogo będą idealne garnki Philipiak?

Garnki ze stali nierdzewnej Philipiak to doskonała propozycja dla każdego, kto interesuje się racjonalnym żywieniem i ceni sobie zdrowe odżywianie na co dzień. To także świetna propozycja na prezent dla kogoś takiego. Są one niezwykle eleganckie i stylowe, będą więc pasować do każdej nowoczesnej kuchni. Są też solidne i trwałe, posłużą nam więc przez długie lata, czyniąc naszą kuchnię zdrowym i ekologicznym miejscem. Produkty Philipiak zostały objęte 25-letnią gwarancją, co jednoznacznie wskazuje na ich wysoką jakość i długowieczność. Gwarancja obejmuje nie tylko same naczynia, ale też uchwyty i termostaty. Wybierając więc garnki marki Philipiak możemy też liczyć na doskonałą obsługę Klienta. Więcej o warunkach gwarancji przeczytacie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *