Halloween to święto popularne przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce zyskujące na popularności od lat 90-tych XX wieku

Halloween nam nie straszny!

Halloween to święto, które najhuczniej obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych, ale również w Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Jego nieodzownym elementem jest dynia – koniecznie wydrążona i podświetlona od środka. Halloween obchodzone jest 31 października (to dzisiaj!). Tego wieczoru można doskonale się bawić na rozmaitych przyjęciach tematycznych, do woli się straszyć, a nawet bez kozery żądać słodyczy. Do Polski halloweenowe zwyczaje dotarły w latach 90-tych ubiegłego wieku i wciąż zyskują na popularności. I choć nie wszyscy lubią to święto – to chyba nie ma nic złego w fantazyjnie wydrążonej dyni? Albo dwóch dyniach? Lub trzech? Oto kilka pomysłów jak z fantazją wydrążyć dynie. 

Podstawowy pomysł na drążenie dyni to wyszczerbione zęby i otwory na oczy. To naprawdę proste!

Klasycznie wydrążona dynia? Damy radę!

Klasyczna, straszna dynia w perfekcyjnej odsłonie. Taki sposób rzeźbienia w dyni to zdecydowanie wyższa szkoła jazdy.

Klasyczna dynia w strasznej odsłonie - potrafilibyście tak ją wyrzeźbić?

A może małą dynia w dużej dyni, czyli dyniowe (i przysłowiowe)  „coś na ząb”?

Mała dynia w dużej dyni? Doskonały pomysł!

A jeśli nie mamy absolutnie żadnych zdolności plastycznych lub brakuje nam narzędzi, zacięcia i czasu – doróbmy dyniom oczy, np. z papieru (wystarczy sztywny, biały karton i czarny flamaster, a do przymocowania oczu – szpilka). Będzie zabawnie!

Halloween nieodzownie kojarzy się z dyniami - koniecznie wydrążonymi i podświetlonymi

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *