Wygląd naszej skóry to nasza wizytówka,dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja

Iwostin na ratunek cerze trądzikowej

Skóra tłusta to jeden z czterech podstawowych rodzajów skóry (obok skóry: normalnej, suchej i mieszanej). Właściwe zdiagnozowanie skóry tłustej wymaga doświadczenia i fachowej wiedzy, a także posłużenia się specjalistycznymi aparatami: sebumetrem (ocenia stan natłuszczenia skóry i aktywność gruczołów łojowych) i sebutape (pozwala przeprowadzić analizę rozmieszczenia gruczołów łojowych). Skóra tłusta jest z reguły grubsza niż normalna, a trądzik jest jednym z najbardziej charakterystycznych jej problemów. Co powinniśmy wiedzieć o trądziku oraz sposobach pielęgnacji tego rodzaju cery? Z jakimi jeszcze problemami musza mierzyć się osoby mające tłustą skórę?

Trądzik i nie tylko

Iwostin to seria dermokosmetyków do skóry o różnych potrzebach, m.in cery trądzikowejZ trądzikiem boryka się przede wszystkim młodzież w okresie dojrzewania. Ten rodzaj trądziku najczęściej ustępuje samoistnie, gdy tylko ucichnie burza hormonów. Coraz częściej jednak obserwuje się trądzik u osób po 30. i 40. roku życia, posiadających skórę tłustą. W tych przypadkach powodem pojawiania się nieestetycznych wyprysków najczęściej są zaburzenia hormonalne, które wymagają odpowiednio dobranego leczenia farmakologicznego. Nie jesteśmy przekonani do wizyty u dermatologa? Niech przestroga i dodatkową motywacją będzie wizja powstania szpecących naszą twarz blizn, które mogą być następstwem nieleczonego lub leczonego niewłaściwie trądziku, a także stosowania nieodpowiednich kosmetyków i środków pielęgnujących.

Częstym problemem osób ze skórą tłustą są również zaskórniki, które mogą powstawać w okolicach łojotokowych na twarzy (i nie tylko!) w konsekwencji zastoju łoju i rogowacenia ujść mieszków włosowych. Gołym okiem widoczne mogą być również rozszerzone pory, które niosą ze sobą ryzyko pojawienia się zaskórników.

Iwostin Correction Purritin to m.in. fluid do cery trądzikowej, który w bezpieczny sposób na poprawę wyglądu skóryIwostin, czyli pielęgnacja i korekta

Iwostin to marka stworzona z myślą o pielęgnacji różnych rodzajów skóry. Dermokosmetyki Iwostin powstały we współpracy z dermatologami oraz w oparciu o najnowsze osiągnięcia dermatologii, kosmetologii i medycyny. Zadania stawiane przed produktami marki są różne – tak różne, jak różne są rodzaje ludzkiej skóry, z jej indywidualnymi cechami i potrzebami. Seria kosmetyków do skóry trądzikowej to nie tylko produkty wspierające zabiegi lecznicze, chroniące skórę i poprawiające jej wygląd i kondycję, ale również dermokosmetyki korygujące, takie jak choćby Iwostin Correctin Purritin – fluid do cery trądzikowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *