tatuaże

Jak dbać o tatuaże, by wyglądały dobrze?

Tatuaże, niegdyś domena więźniów i osób ze świata przestępczego, dziś stały się niezwykle popularną ozdobą ciała. Jedni lubią subtelne „dziary” w mało rzucających się w oczy miejscach, inni tatuują sobie większość część swojego ciała. Bez względu na to, na jaki tatuaż się decydujemy, po okresie gojenia każdy z nich wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Co warto wiedzieć w tym temacie?

Tatuaże – dlaczego wymagają stałej pielęgnacji?

Tatuaże, nawet po okresie gojenia, kiedy to trzeba szczególnie o nie zadbać, wymagają tak naprawdę stałej pielęgnacji. Wynika to z kilku czynników. Po pierwsze, barwnik, którym wykonywane są tatuaże, z czasem zaczyna płowieć, w efekcie czego tatuaż traci ostrość. Bez odpowiedniej ochrony i pielęgnacji każdy, kto zrobił sobie tatuaż, musiałby co kilka lat ponownie udawać się do studia tatuażu na poprawki, co zdecydowanie nie jest dobrym rozwiązaniem. tatuażeDlatego bez względu na to, czy tatuaż jest duży czy mały, kolorowy czy czarny, potrzebuje ochrony. Przed czym? Głównie przed promieniowaniem słonecznym, które powoduje płowienie barwnika. Częsta ekspozycja wytatuowanej skóry na promienie słoneczne sprawi, że tatuaż znacząco zmieni swój odcień, stanie się nieco jaśniejszy. W najgorszym wypadku słońce może przegrzać skórę i doprowadzić do przemieszczenia się drobinek tuszu. Dlatego każdy posiadacz tatuaży musi latem wyposażyć się w dobry sunblocker z dużym filtrem SPF i PA++. Tego typu produkty należy stosować około 20 minut przed wyjściem na słońce i aplikować ponownie po wyjściu z wody, np. morza czy basenu.

Codzienna pielęgnacja tatuaży

Tatuaże wymagają pielęgnacji nie tylko w okresie letnim. Regularne nawilżenie wytatuowanej skóry to podstawa. Poza tym ważne jest stosowanie kosmetyków zapobiegających procesowi starzenia się skóry, gdyż wraz z nią starzeniu ulega też tatuaż, tracąc swój atrakcyjny wygląd. Na co dzień warto stosować kosmetyki nawilżające, przetestowane i sprawdzone dermatologicznie, które nie wywołują reakcji alergicznych. Ważna jest regularność stosowania, by tatuaż nie zmienił swojej barwy. tatuażeOprócz kremów nawilżających, możemy stosować także naturalne olejki, które świetnie nawilżają i odżywiają skórę, nadając tatuażom świeży wygląd. Na przykład olejek arganowy w połączeniu z olejkiem z awokado i słodkich migdałów rewelacyjnie napnie skórę i ochroni ją przed wszelkimi stanami zapalnymi. Codzienne dbanie o tatuaże sprawi, że pomimo upływu lat będą wyglądać jak świeżo zrobione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *