jak przygotować mleko modyfikowane

Jak przygotować mleko modyfikowane – poradnik dla mam

Gdy młoda mama z jakiegoś powodu nie może karmić piersią, rozwiązaniem dla niej i maleństwa jest karmienie z butelki mlekiem modyfikowanym. To specjalnie dobrane mleko zawiera niezbędne witaminy i minerały do prawidłowego rozwoju dziecka. Wymaga jednak właściwego przygotowania. Jak przygotować mleko modyfikowane? O jakich zasadach należy pamiętać?

Jak przygotować mleko modyfikowane – po pierwsze, higiena

Początkowo przygotowanie mleka modyfikowanego może się wydawać skomplikowane, z czasem jednak, gdy nabierzemy wprawy, będzie to dla nas bardzo prosta czynność. Ważne, by na początku nauczyć się już ważnych zasad dotyczących tego, jak przygotować mleko modyfikowane, a następnie ściśle ich przestrzegać. Pierwsza i najważniejsza sprawa to odpowiednie przygotowanie butelki pod kątem higieny. Układ pokarmowy maleństwa jest jeszcze niedojrzały, co oznacza, że nie poradzi sobie z drobnoustrojami tak dobrze, jak organizm dorosłego człowieka. Dlatego przy przygotowywaniu i podawaniu mleka modyfikowanego wszystko musi być sterylne. jak przygotować mleko modyfikowaneMusimy więc wyjałowić wszystkie akcesoria niezbędne do przygotowania mleka i karmienia butelką. Dotyczy to butelki, nakrętek, smoczka, miarki do odmierzania mleka i innych akcesoriów. Do tego celu przyda nam się sterylizator, który pozwala zachować jałowość nawet do 24 godzin. Równie istotne jest dokładne umycie rąk, zanim zaczniemy przygotowywać mleko i karmić.

Przygotuj mleko zgodnie z przepisem

W sprzedaży możemy spotkać różnego rodzaju mleka modyfikowane, a wybór tego konkretnego powinien być skonsultowany z pediatrą, który zajmuje się zdrowiem naszego malucha. Tylko wtedy będzie ono faktycznie dopasowane do jego potrzeb i odżywcze. Ale równie ważne jest stosowanie się do zaleceń producenta, jak przygotować mleko modyfikowane. Dlatego co jakiś czas przypomnijmy sobie te zasady i w razie potrzeby zweryfikujmy wielkość porcji jedzenia, mając na uwadze, że dziecko rośnie i jego wymagania w tej materii szybko się zmieniają. Trzymajmy się więc zaleceń co do proporcji proszku i wody, ale też jej temperatury. W za zimnej lub za ciepłej wodzie proszek się nie rozpuści dokładnie, przez co powstaną grudki, co może znacznie utrudnić karmienie.jak przygotować mleko modyfikowane

Więcej praktycznych informacji na ten temat można przeczytać także TUTAJ. Polecam także filmik instruktażowy (TUTAJ).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *