Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne to niezbędny gadżet na letnie i słoneczne dni. Modne? Oczywiście! Zgodne z aktualnymi trendami? Jak najbardziej! Zdrowe dla oczu? Przede wszystkim! Jak wybrać i gdzie kupić okulary, by mieć pewność, że spełnią wszystkie nasze oczekiwania?  

Ochrona przed słońcem!

Wyobrażasz sobie lato bez okularów przeciwsłonecznych? Twoje oczy nie!Większość z nas już wie, jak ważna jest ochrona naszej skóry przed działaniem promieni słonecznych. Stosujemy kremy ochronne z wysokimi filtrami i regularnie odwiedzamy dermatologa, który ogląda naszą skórę i przygląda się ewentualnym znamionom. Wciąż jednak niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że oczy również wymagają odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej, której zdecydowanie nie zapewniają im okulary kupione na odpuście, deptaku na molo lub w hipermarkecie. Mnogość wzorów i kolorów plus atrakcyjna cena kuszą, ale…

Okulary przeciwsłoneczne? U optyka!

Okulary słoneczne powinny posiadać odpowiednie atesty oraz właściwą kategorię, optymalnie nr 3… najważniejsza jest ochrona oczu, a nie modny wygląd! Porządne okulary przeciwsłoneczne to okulary, których szkła zabezpieczą nasze oczy przed działaniem promieniowania UVA i UVB, a także będą dla oczu bezpieczne i nie zaszkodzą im dodatkowo kiepskiej jakości szkłami. Niech nie zwiodą nas naklejki „UV” na straganowych okularach za 10 zł – to najczęściej kategoria 0 (najniższa z pięciu), która przepuszcza… 100% światła. Po okulary przeciwsłoneczne najlepiej wybrać się do optyka, który wesprze nas fachową wiedzą i profesjonalnie doradzi, co do kształtu okularów i optymalnej ochrony oczu. Najpopularniejszą i najbardziej uniwersalną kategorią jest kategoria 3, która zapewnia ochronę oczom w słoneczne i bardzo słoneczne dni, również podczas zagranicznych wakacji w tzw. ciepłych krajach (najwyższa kategoria 4 dedykowana jest żeglarzom, czy osobom uprawiającym różnego rodzaju sporty w wysokich górach). Ponadto w salonach optycznych kupimy okulary atestowane (symbole: CE, EN lub ISO) i możemy być spokojni o prawdziwość tych oznaczeń. Oczom szczególnie wrażliwym można zaserwować dodatkowo… polaryzację. Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne są droższe, ale eliminują wszelkie odblaski i odbicia światła od różnych powierzchni (m.in wody, jezdni, czy samochodów). W związku z powyższym – to idealne okulary również dla kierowców i sportowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *