jesienne aranżacje ogrodu

Najpiękniejsze jesienne aranżacje ogrodu

Jesień to pora roku, która każdemu ogrodnikowi kojarzy się z ciężką pracą. Ogród wymaga wtedy uporządkowania, a także odpowiedniego zabezpieczenia przed zimą i przygotowania na mrozy, by wiosną znów mógł kwitnąć. Nie znaczy to jednak, że jesienią nasz ogród nie może być przytulny i atrakcyjny. Poznaj najpiękniejsze jesienne aranżacje ogrodu i zainspiruj się!

Jesienne aranżacje ogrodu – polecane kwiaty i ozdoby

Wbrew pozorom, jesień to nie tylko czas przekwitania. Rośnie wtedy mnóstwo pięknych kwiatów, ale też warzyw i owoców. Do najpopularniejszych ozdób ogrodowych w czasie jesieni należy oczywiście dynia ozdobna. Jej piękny, pomarańczowy kolor idealnie komponuje się z barwami na drzewach, oddając specyficzny klimat tej pory roku. Poza tym jest ona bardzo wytrzymała dzięki twardej skórze, a różne odmiany dyni o różnych kształtach i wielkościach pozwalają stworzyć wyjątkową jesienną aranżację ogrodu.jesienne aranżacje ogrodu
jesienne aranżacje ogrodu
Jesienne aranżacje ogrodu nie obejdą się także bez ozdób w postaci kwiatów złocieni, wrzosów i wrzosowców, kłosów trawy ozdobnej, a także pernecji i dabecji. W połączeniu z jesiennymi plonami, takimi jak dynie czy dojrzałe jabłka można stworzyć najpiękniejsze dekoracje ogrodowe, tarasowe i balkonowe. W jesiennej aurze świetnie sprawdzi się też kapusta ozdobna, która spokojnie może zdobić nasz ogród nawet do grudnia, gdyż przetrwa pierwsze przymrozki.

Jak dbać o ogród jesienią?

Aby nasz ogród pięknie prezentował się jesienią, nie wystarczy go tylko ozdobić. Jak wspomnieliśmy na wstępie, jesienią nie brakuje prac porządkowych w ogrodzie. Po pierwsze, musimy regularnie grabić liście z trawniku. Jeżeli zaczną się rozkładać, o wiele trudniej będzie nam je usunąć, zaś trawa zacznie żółknąć, co nie będzie dobrze wyglądać. jesienne aranżacje ogroduOprócz tego należy usunąć z ogrodu resztki przekwitłych roślin lub tych, które zachorowały i mogą w nich zimować szkodniki. Rośliny jednoroczne należy usunąć całkowicie wraz z korzeniem, zaś bylinom przycinamy nadziemną część. Jesień to też okres sadzenia roślin, które kwitną wiosną: tulipanów, narcyzów, hiacyntów, szachownic czy krokusów. Ich cebulki i bulwy muszą przezimować w gruncie, by potem móc na wiosnę zakwitnąć. jesienne aranżacje ogroduTo oczywiście tylko kilka spośród podstawowych zajęć ogrodowych na jesieni – wiele zależy od tego, jak duży jest nasz ogród oraz jakie rośliny w nim hodujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *