Alergia na pyłki potrafi skutecznie uprzykrzyć życie, dlatego warto wiedzieć co i kiedy w przysłowiowej trawie piszczy

Kalendarz pylenia roślin – ważny dla alergików

Alergia na pyłki może skutecznie uprzykrzyć nam życie. Warto wiedzieć na które dokładnie pyłki (a może nie tylko pyłki?) jesteśmy uczuleni i znać kalendarz pylenia roślin. Bazując na tej wiedzy będziemy mogli unikać przebywania na łąkach, w lasach, czy parkach w newralgicznych okresach, czyli wtedy, gdy uczulające nas rośliny pylą najbardziej. Ta wiedza może się nam również przydać do zaplanowania urlopu w takim miejscu i czasie, które pozwolą nam odetchnąć świeżym powietrzem z jak najmniejszą ilością drażniących alergenów. Co powinniśmy wiedzieć o alergii i pyłkach? Gdzie znaleźć dobry kalendarz pylenia dla alergików? 

Kalendarz pylenia roślin to niezastąpione narzędzie dla alergików. Kalendarz pylenia roślin jest dla alergików swego rodzaju mapą, która została opracowana na podstawie wieloletnich badań i obserwacji.

Kalendarz pylenia roślin to swoista mapa dla alergika - dzięki niemu wiemy np. kiedy i gdzie najlepiej zaplanować urlop

Alergia to z języka greckiego „allos ergon” – inna praca. I tak właśnie rozumiemy alergię – jako inną, niewłaściwą reakcję układu immunologicznego na kontakt z alergenami.

O alergii mówimy wówczas, gdy organizm niewłaściwie reaguje na bodźce, nazywane w tym przypadku alergenami

Alergeny dzieli się na m.in. na wziewne i pokarmowe (w zależności od tego, którą drogą dostają się do organizmu) oraz sezonowe i całoroczne (ze względu na okres ich występowania). Pyłki roślin są alergenami wziewnymi i sezonowymi, a z powodu alergicznego nieżytu nosa nimi spowodowanego cierpi około 8 milionów Polaków.

Alergiczny nieżyt nosa to przypadłość, która dotyka nawet 8 milionów Polaków, czyli ponad 20% społeczeństwa

Przed alergenami wziewnymi uratować nas może… ucieczka lub po prostu dobrze zaplanowany czas spędzany na świeżym powietrzu.

Ucieczka przed pyłkami to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zapobiegnięcie atakowi alergii - kalendarz pyleń roślin wskaże nam gdzie i kiedy najlepiej uciec

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *