karma dla psów

Karma dla psów – na co zwracać uwagę?

Żywienie psa to jeden z najważniejszych elementów stanowiących o jego zdrowiu. Zbilansowana dieta może zapewnić naszemu pupilowi długie i radosne życie bez większych problemów zdrowotnych. I analogicznie, źle dobrana karma dla psów może skutkować chorobami, których leczenie będzie długotrwałe i może zakończyć się przedwczesną śmiercią zwierzaka. Co więc warto wiedzieć o żywieniu psów? I jaka karma będzie najlepsza?

Karma dla psów – sucha czy mokra?

Każdy właściciel psa wie, że szukając karmy dla swojego pupila, musi wybrać między mokrą, a suchą. Czym się one właściwie różnią? Mokra karma często stanowi posiłek podstawowy, a sucha dodatkowy. Przy suchej karmie pies powinien pić więcej wody, w przeciwnym razie po jakimś czasie będzie miał problemy z nerkami. Dlatego zawsze zadbajmy o to, by nasz pupil miał dostęp do świeżej wody.karma dla psówJeśli chodzi o skład karmy dla psów, oczywiście powinien on być dopasowany do potrzeb naszego psa. Musimy wziąć pod uwagę płeć, wiek, rasę i ewentualne schorzenia i alergie. W sprzedaży znajdziemy też karmy weterynaryjne, opracowane z myślą o psach ze szczególnymi wymaganiami. Jeśli chodzi o żywienie, pamiętajmy, że pies to nie człowiek i jego dieta może być monotematyczna. Częste zmiany karm nie są wskazane. karma dla psówPoza tym psy są mięsożercami – wybierajmy więc karmy o jak najwyższej zawartości mięsa i białka zwierzęcego, z niewielkimi domieszkami zbóż czy suszonych owoców i warzyw. W dobrej karmie znajdą się też witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

Karma Purina Beyond

Purina Beyond to karma dla psów bez dodatki pszenicy, konserwantów ani sztucznych barwników, stanowiące bogate źródło witamin dla każdego psiaka. Są dostępne w kilku wersjach smakowych: jagnięcina, kurczak oraz łosoś. Więcej informacji na jej temat znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *