Każde zdarzenie drogowe to spora dawka stresu i mnóstwo formalności do załatwienia

Kolizja nie z naszej winy? Likwidacja szkody z OC!

Stłuczka? I to nie z naszej winy? To jedna z najbardziej frustrujących sytuacji na drodze! W sumie niewiele się stało, ale zajmie nam sporo czasy uporanie się z wszystkimi formalnościami związanymi z tzw. likwidacją szkody, załatwieniem rzetelnej wyceny i dopilnowaniem wypłaty odszkodowania w odpowiedniej wysokości. No chyba, że nasz ubezpieczyciel i ubezpieczyciel sprawcy przyjęli model BLS zaproponowany przez Państwową Izbę Ubezpieczeń! Tak? To świetnie! Likwidacja szkody z OC nigdy nie była taka prosta! 

Likwidacja szkody z  OC sprawcy

Likwidacja szkody z OC nigdy nie była tak łatwa jak teraz, dzięki BLSLikwidacja szkody z OC sprawcy wiązała się do tej pory z koniecznością załatwianiem wielu formalności, z których najtrudniejsze były te dotyczące kontaktów z ubezpieczycielem sprawcy. To na ofierze kolizji spoczywał bowiem obowiązek skontaktowania się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym, w którym sprawca zdarzenia drogowego miał wykupione OC i dalej – to właśnie to TU dokonywało wyceny szkody i na tej podstawie decydowało o wysokości przyznanego odszkodowania. Czas dzielący zdarzenie drogowe od wypłaty odszkodowania często mocno się wydłużał, a wysokość samego odszkodowania była niezadowalająca. Odpowiedzią na wszystkie te bolączki ma być bezpośrednia likwidacja szkody z OC sprawcy, czyli właśnie BLS.

BLS – jak to działa?

Zdarzenie drogowe? Prawdziwy pech! Jednak likwidacja szkody jest obecnie dużo łatwiejszaBLS (skrót, który oznacza Bezpośrednią Likwidację Szkody) ma maksymalnie upraszczać oraz skracać procedurę uzyskiwania odszkodowania przez osobę poszkodowaną w zdarzeniu drogowym. BLS obejmuje wyłącznie szkody mienia (samochodów, nie obejmuje szkód osobowych), o wartości do 30 tyś. zł oraz może być wykorzystany w sytuacji, gdy w zdarzeniu drogowym brały udział dwa samochody (nie więcej!). Osoba poszkodowana zgłasza szkodę swojemu Ubezpieczycielowi i to on od tego momentu jest odpowiedzialny za załatwienie wszelkich formalności, w tym uzyskanie zwrotu kosztów odszkodowania od ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia drogowego. Osoby poszkodowana w zdarzeniu drogowym zyskuje dzięki temu pewność, że wycena i wysokość odszkodowania będą adekwatne do potrzeb związanych z naprawą pojazdu – zarówno wyceną, jak i wypłatą odszkodowania zajmuje się ich Towarzystwo Ubezpieczeniowe, a nie TU sprawcy, które może niekoniecznie działać na nasz korzyść.

Więcej informacji o BLS oraz o tym jak obecnie wygląda likwidacja szkody z OC:  http://zglaszamstluczke.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *