Antykoncepcja ma różne oblicza, ale cel jeden - możliwość zaplanowania macierzyństwa wedle własnych potrzeb i możliwości

Koncepcja na życie

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest dokładne planowanie. Coraz mniej w naszych życiowych decyzjach spontaniczności i zwykłego przypadku. Wymyślamy sami dla siebie koncepcję na najbliższy rok, dwa lata, pięć lat… Ustalamy priorytety i wyznaczamy sobie cele, do których realizacji dążymy z konsekwencją i uporem. Jest w naszym życiu odpowiedni czas na naukę, karierę, zdobycie własnych (no dobra, na spółkę z bankiem!) czterech kątów, na miłość i… na rodzinę!

Koncepcja i antykoncepcja

Dostępne są różne metody antykoncepcyjne dla kobiet, które chcą świadomie zaplanować swoje macierzyństwoAntykoncepcja nie jest wcale zaprzeczeniem koncepcji – wręcz przeciwnie, jest istotą tejże. Przecież trzeba mieć właśnie koncepcję na życie, aby stosować… antykoncepcję. Świadome siebie, swoich potrzeb i możliwości, młode i starsze kobiety coraz odważniej i bez skrępowania sięgają po różne środki antykoncepcyjne. Robią to, bo chcą mieć możliwość decydowania o swoim życiu – również o tym, kiedy pojawi się w nim dziecko lub dzieci. To zdecydowanie odpowiedzialne podejście do sprawy! Odpowiadając na potrzeby współczesnych kobiet – koncerny farmaceutyczne proponują różne rozwiązania antykoncepcyjne, z których każda pani wybierze metodę odpowiednią dla siebie.

Jaki mamy wybór?

Implanty antykoncepcyjne zakładane są na wewnętrznej stronie ramienia ręki niedominującejAntykoncepcję hormonalną możemy wybierać spośród metod cyklicznych i niecyklicznych. Wśród tych pierwszych znajdziemy najpopularniejszą metodę, czyli pigułkę – prawidłowo stosowana wykazuje bardzo wysoką skuteczność: około 99,7%. To stosunkowo niedrogi sposób kontrolowania płodności, ale wymagający bezwzględnej systematyczności. Mniej popularne i tylko odrobinę mniej skuteczne są plastry i pierścienie, o których zmianie należy pamiętać co tydzień (plaster) lub co 3 tygodnie (pierścień). Coraz więcej kobiet decyduje się na najwygodniejszą i najnowocześniejszą metodę antykoncepcji: implant, który zakłada się pod skórę (na wewnętrznej części ramienia) raz na… 3 lata! Hormony są uwalniane z niego stopniowo i nie obciążają nadmiernie kobiecego organizmu. Możemy również zdecydować się na system domaciczny, który ma podobne działanie do implantu – również zakładany jest na dłuższy okres czasu, a hormony uwalniane są stopniowo. Jest z czego wybierać – więcej szczegółowych informacji o różnych metodach antykoncepcji znajdziecie np. TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *