Kosmetyczne triki

Każda kobieta ma jakieś swoje kosmetyczne tajemnice, mniej lub bardziej skrywane. Czasem jednak warto wymienić się doświadczeniami, sposobami i trikami na to, by skóra naszej twarzy wyglądała zawsze świeżo, zdrowo i promiennie, a makijaż trzymał się na swoim miejscu.

Papierowy ręcznik. Wysokiej jakości papierowy ręcznik, a dokładnie kilka jego listków – mam zawsze w torebce, zwłaszcza latem, gdy temperatura lubi destrukcyjnie wpłynąć na nasz make-up, który pod jej wpływem po prostu się… rozpływa. Papierowy ręcznik przykładany delikatnie i miejscowo do spoconej twarzy wchłonie pot oraz poradzi sobie z świecącą się buzią nie naruszając przy tym makijażu. Należy tylko pamiętać, że papier przykładamy, ale nie pocieramy nim skóry!

Rzęsy w rozmiarze XXL to hit tego sezonu. Jak tuszować?Rzęsy XXL. ą ekstremalnie modne. Jeżeli jedna warstwa nie wystarcza, można nałożyć drugą. Jeśli jednak chcę uniknąć efektu włochatych odnóży pająka w miejscu rzęs – między pierwszą a drugą warstwą tuszu rzęsy… lekko pudruję.

  • Stara maskara. ść tuszu do rzęs po jego otwarciu to okres około 3 miesięcy – po tym czasie lepiej nie aplikować go na delikatne rzęsy, które mogą się kruszyć i łamać. Ale… starej maskary absolutnie nie wyrzucam, przydaje mi się do regulowania i czesania brwi, a dzięki gęstej resztce tuszu pozostałej w opakowaniu (można ją delikatnie rozcieńczyć wodą) – brwi są dodatkowo delikatnie podkreślone.

 

  • Pełne usta. łne i krwistoczerwone. Co zrobić, aby poprawić wygląd ust domowym sposobem? Mam w łazience dodatkową szczoteczkę do zębów, ale do zębów jej nie używam – wykonuję nią masaż ust. Najlepiej żeby byłą to szczoteczka z miękkim włosiem. Bezpośrednio przed spotkaniem z ukochanym możemy też delikatnie ponagryzać wargi zębami (ale nie do krwi!) – to poprawi ich ukrwienie i sprawi, że będą wyglądały apetycznie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *