Trądzik dorosłych może mieć różne przyczyny i przebieg, ale prawie zawsze negatywnie wpływa na samopoczucie chorego

Krem z kwasem azelainowym – co to takiego?

Trądzik większości z nas kojarzy się z burzliwym okresem dojrzewania. Coraz częściej jednak również osoby dorosłe borykają się z tym mało estetycznym problemem. U nastolatków zmiany trądzikowe występują przede wszystkim na czole, nosie i górnej części policzków – to tzw. strefa T, natomiast u dorosłych (częściej u kobiet niż u mężczyzn) wypryski pojawiają się zazwyczaj na podbródku, żuchwie i szyi – to tzw. strefa U. Trądzik negatywnie wpływa na samopoczucie osoby, która się z nim zmaga, dlatego wart podjąć walkę o zlikwidowanie problemu. Dobrym rozwiązaniem wydaje się być krem z kwasem azelainowym. Co powinniśmy wiedzieć o trądziku i kremie? 

Trądzik dorosłych wywoływać mogą różne czynniki: hormony, stres, stosowanie używek i nieodpowiednich kosmetyków, nadmierna ekspozycja na słońce, zła dieta oraz leki. Z dorosłą wersją trądziku zmaga się około połowa kobiet w wieku 21-30 lat i blisko 25% kobiet powyżej 30 roku życia.

Trądzik dorosłych to wypryski pojawiające się przede wszystkim w strefie U, czyli na brodzie, żuchwie i policzkach

Zmiany trądzikowe mogą mieć różny charakter.

Zmiany trądzikowe mogą mieć różny charakter, a leczenie polega przede wszystkim na likwidowaniu stanów zapalnych i zapobieganiu pojawiania się kolejnych

Kwas azelainowy charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym – hamuje rozwój bakterii propionibacterium acnes, które odgrywają istotną rolę w patogenezie trądziku. Dlatego właśnie krem z kwasem azelainowym zalecany jest osobom borykającym się z problemem trądziku.

Krem z kwasem azelainowym to dobry wybór dla osób borykających się z trądzikiem - kwas azelainowy ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne

Przykładem preparatu zawierającego wyżej wymieniony kwas jest Skinoren – to krem z kwasem azelainowym zalecany pacjentom z trądzikiem.

Skinoren to krem z kwasem azelainowym, zalecany do stosowania w leczeniu trądziku dorosłych

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *