kubeczek menstruacyjny

Kubeczek menstruacyjny – czym naprawdę jest?

Miesiączka to dla każdej kobiety czas, kiedy może się czuć źle. Wiele z nich szuka jakichś alternatyw dla podpasek bądź tamponów, które dodatkowo powodują dyskomfort w czasie menstruacji. Ostatnio coraz popularniejszy, choć budzący też kontrowersje staje się kubeczek menstruacyjny. Czym tak naprawdę jest ten wynalazek? Jak z niego korzystać? I jakie są plusy używania go?

Kubeczek menstruacyjny – czym jest i jak go używać?

Stawiając na wygodę i komfort także w trakcie menstruacji, stworzono kubeczek menstruacyjny. To niewielkie, stworzone z miękkiego silikonu lub innego bezpiecznego materiału naczynko wielokrotnego użytku. Przed użyciem kubeczek należy odkazić, a w trakcie stosowania wystarczy umyć i ponownie odkazić, by za miesiąc znów go użyć. kubeczek menstruacyjnyKubeczek menstruacyjny należy podczas miesiączki umiejscowić w pochwie, w taki sposób, aby niejako przyssał się do wnętrza. Prawidłowo założony na pewno się nie wysunie ani nie zacznie przemakać. Można w nim spokojnie chodzić przez cały dzień, spać w nocy w dowolnej pozycji, a także korzystać z siłowni i basenu. Pod koniec dnia wystarczy ostrożnie wysunąć kubeczek z pochwy, wylać jego zawartość, umyć i już można ponownie używać. Producenci zalecają opróżniać kubeczek co 10-12 godzin, co zdecydowanie przewyższa czas użytkowania tradycyjne podpaski czy tampony. Jakie jeszcze plusy niesie za sobą korzystanie z kubeczka menstruacyjnego?

Zalety używania kubeczka menstruacyjnego

Chyba największą zaletą stosowania kubeczka jest pełen komfort. Wiele kobiet, które zaczęło go używać z przekonaniem przyznaje, że była to najlepsza decyzja. Sama aplikacja nie jest skomplikowana, choć oczywiście wymaga pewnej wprawy. Po zaaplikowaniu kubeczek menstruacyjny jest niewyczuwalny, nie powoduje bólu, otarć czy uczuleń, w przeciwieństwie do tamponów, które mogą spowodować szok anafilaktyczny. Poza tym z kubeczka można korzystać nawet 10 – 15 lat, co jest bardzo ekologiczne, a także niezwykle oszczędne!

kubeczek menstruacyjny
Kubeczek menstruacyjny sprawi, że miesiączka już nigdy cię nie ograniczy!

Na rynku możemy znaleźć bardzo różne kubeczki. Jedne są większe, inne mniejsze, mogą mieć różne kształty, a nawet kolory. Mniejsze kubeczki sprawdzą się dla kobiet, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą formą zabezpieczenia podczas menstruacji, ale też dla dziewic. Każda kobieta, która ceni sobie komfort i higienę w trakcie miesiączki powinna dać szansę kubeczkowi menstruacyjnemu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *