Let’s talk about seks!

Życie erotyczne Polaków ma się ponoć dobrze. Jesteśmy coraz bardziej otwarci i coraz łatwiej przychodzi nam rozmawianie o naszych erotycznych „lubię – nie lubię” oraz „chciałabym, a boję się”. Łatwy i anonimowy dostęp do erotycznych gadżetów (zakupy przez internet) sprawia, że każdy przeciętny Kowalski może spróbować w łóżku właściwie wszystkiego, a seks nie musi ograniczać się do dwóch lub trzech znanych wszem i wobec pozycji. Wszystko jednak na nic, gdy zawodzi męska hydraulika lub kobieca psychika. Tak to już jest, że u facetów zdecydowana większość dzieje się poniżej pasa, a u kobiet – w głowie. Jak grać, by się zgrać? 

Zawsze grajcie do jednej bramki!

Seks zaczyna się na długo przed samym zbliżeniem - udany dzień i romantyczny wieczór to świetny początek i obietnica udanej nocyDo udanego seksu potrzeba dwojga (minimum) zadowolonych partnerów. Nie powinno być tak, że usatysfakcjonowana będzie tylko jedna strona (chyba, że wcześniej ustaliliście taki scenariusz na dziś!). Musimy być wobec siebie uważni i otwarci, umiejętnie słuchać i wyraźnie mówić o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Granie do jednej bramki to konieczność znalezienia złotego środka między naszymi wyobrażeniami, marzeniami i możliwościami. W łóżku warto pamiętać o porzekadle, że nie od razu Rzym zbudowano – nie wszystkie nasze erotyczne fantazje muszą spełnić się dzisiaj, podczas jednego zbliżenia. Lepiej budować bliskość i pracować nad zaufaniem, by móc z każdym kolejnym zbliżeniem nieco zmieniać granice i próbować nowych rzeczy.

Razem przezwyciężajcie problemy!

Rozmawiajcie o swoich potrzebach i oczekiwaniach - wszelkie niedopowiedzenia mogą zepsuć wam zbliżenieŻaden problem związany z seksem nie powinien (i nie jest!) problemem tylko jednej osoby. W łóżku jest was przecież dwoje. Jeśli więc pojawiają się jakieś przeszkody uniemożliwiające wam odbywanie satysfakcjonujących stosunków – nie patrzcie na siebie wilkiem, nie zarzucajcie się oskarżeniami i fochami. Nie pozwólcie, by seks stał się tylko jednym z wielu spraw do załatwienia! Kobieta ma zbyt dużo na głowie? Czuje się przemęczona i obciążona licznymi obowiązkami? Mężczyzno, pomóż! Przejmij część domowych obowiązków, pozwól jej odetchnąć, wyjść z domu z przyjaciółką lub po prostu do fryzjera, podczas gdy to ty zajmiesz się dziećmi. Facet ma problemy z erekcją ( a według wyników badań przeprowadzonych na zlecenie marki Permen: Permen badania, co drugi Polak po czterdziestym roku życia cierpi z powodu różnych zaburzeń erekcji)? Porozmawiajcie o tym, a przy kolejnym zbliżeniu skupcie się głównie na jego potrzebach, zadbajcie o odpowiedni nastrój. Cieszcie się sobą, swoim towarzystwem i swoją bliskością.

Seks? Tylko udany, poproszę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *