Ten makijaż naprawdę można zrobić w 5 minut! Wystarczy pewna ręka i wysokiej jakości produkty

Makijaż w 3, 4 lub 5 minut. Ile masz czasu?

Matka to człowiek żyjący w wiecznym niedoczasie. Brakuje nam rzeczonego na wszystko i absolutnie wszystko robimy w biegu. Zwłaszcza o poranku. Spokojne zjedzenie śniadanie, wypicie kawy i poranny przegląd prasy? Niemożliwe! Kilkunastominutowy gorący prysznic? Marzenie… Dokładny makijaż? Żarty! Dzisiaj jednak znalazłam trzy przepisy na ekspresowy makijaż.  Jeżeli uda Ci się wygospodarować 3, 4 lub 5 minut – zdążysz zrobić poranny make-up!

Jeśli mamy niewiele czasu na zrobienie makijażu – postawmy na uniwersalną zasadę: mniej znaczy dokładniej i lepiej. Nie używajmy kilkunastu kosmetyków, z których każdy będzie rozprowadzony niedokładnie. Lepiej wybierzmy 5-6 i postarajmy się, by ich aplikacja była bliska perfekcji. Tę zasadę warto również zastosować podczas zakupów w drogerii i zamiast kupować kilkanaście różnych kosmetyków średniej lub kiepskiej jakości – postawmy na 5-6 droższych i lepszych.

Przepisy na ekspresowe makijaże:

Makijaż w 3 minuty

Make up "no make up"? To trend hołdujący naturalności i podkreślający urok osobistyW 3 minuty jesteśmy w stanie subtelnie podkreślić swoją urodę i ukryć ewentualne mankamenty. Potrzebujemy: idealnie dobranego do koloru cery korektora (30 sekund zajmie nam miejscowe zaaplikowanie korektora, którym zamaskujemy zmiany i przebarwienia); miękkiej kredki do oczu, najlepiej czarnej lub brązowej (60 sekund zajmie nam zrobienie kreski nad górną powieką); pudru matującego i różu (15 sekund to czas niezbędny do zmatowienia twarzy i podkreślenia kości policzkowych); wysokiej jakości tusz do rzęs (na dokładne wytuszowanie rzęs potrzebujemy około 60 sekund) oraz błyszczyka (jego aplikacja na nasze usta zajmie nam około 15 sekund).

Makijaż w 4 minuty

Mamy dodatkową minutę? Świetnie! Wykorzystajmy go na wyrównanie kolorytu twarzy za pomocą wysokiej jakości podkładu. Wybierając podkład idealny pamiętajmy, żeby jego kolor testować na linii żuchwy – skóra na szyi jest najczęściej jaśniejsza niż ta na twarzy i podkład powinien przede wszystkim harmonizować się właśnie z nią. Podkład rozprowadzamy na twarzy po nałożenia punktowo korektora. Do aplikacji fluidu najlepiej użyć silikonowej gąbki.

Makijaż w 5 minut

Perfekcyjny makijaż to kwestia wprawy i wysokiej jakości kosmetyków5 minut to naprawdę sporo czasu, by wykonać… kolorowy makijaż. Do zestawu czterominutowego dołączają cienie do powiek, które aplikujemy po zrobieniu kresek lub zamiast nich. Bez względu na zestaw kolorystyczny – trzymajmy się zasady: jasny cień aplikujemy w wewnętrznym kąciku oka oraz na środku powieki, a ciemny cień w zewnętrznym kąciku oka.

Dobry makijaż to kwestia wprawy! Wprawiajmy się więc co rano!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *