Małe pieski – mały kłopot

Cenisz profesjonalizm? Wybierz profesjonalne rasy psów! I wcale nie chodzi o tych rasowych zdobywców medali i gwiazdy psich wybiegów. To te małe i często niepozorne czworonogi są profesjonalnymi psami… domowymi. Od wieków hodowane były na idealnych towarzyszy człowieka, chętne do wylegiwania się na jego kolanach, towarzyszenia mu w codziennych czynnościach, cieszące się wspólnymi spacerami i zabawami. Jeżeli więc myślimy o przyjęciu pod swój dach psa – pomyślmy o przedstawicielu jednej z poniższych ras.

Małe rasy psów? Jest ich naprawdę mnóstwo! To czworonogi idealne, by się z nimi zaprzyjaźnić na niewielkiej powierzchni domu lub mieszkania. Potrzebują przede wszystkim towarzystwa człowieka, a nie przestrzeni właśnie!

Oto top 5 moich ulubionych małych psów:

  1. Brabantczyk to piesek z płaską, małpią mordką - energiczny i radosnyBrabantczyk to belgijska krzyżówka mopsa z Ruby King Charles Spanielem. Wciąż jeszcze rzadko spotykany w Polsce, ale niezwykle popularny w Anglii i Skandynawii. Na przełomie XIX i XX wieku hodowany do ochrony stajni i wozów przed gryzoniami – obecnie to przede wszystkim pies towarzyski. Ten psiak nie lubi samotności i uwielbia przebywać w rodzinach z dziećmi, jest przyjazny i bezkonfliktowy, nastawiony przyjaźnie do innych psów.
  2. West Highland White Terrier to biała odmiana terierów (wynik krzyżówki Cairn i terierów szkockich). To piesek bardzo energiczny, ciekawski oraz zawsze gotowy do zabawy (zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz). Jest przyjazny i pogodny, ale gdy wyczuwa zagrożenie – szczeka „całym sercem”.
  3. Papillon to uroczy pies, którego uszy wyglądają jak skrzydła motyla - stąd nazwa rasyPapillon to jedna z najstarszych ras europejskich, posiadająca cechy szpica i spaniela. Nazwa rasy „papillon” to z francuskiego motyl i nawiązuje do motylego kształtu uszu czworonoga. Papillony to psy bardzo inteligentne, nie wymagające dużej aktywności (wystarczą regularne spacery, choćby wokół osiedla lub bloku), bardzo lojalne oraz przyjazne i otwarte.
  4. Norwich Terrier to niewielkie pieski ze stojącymi uszami. Jest otwarty i zrównoważony, a także czuły i towarzyski. Lubi obecność małych dzieci, z którymi chętnie bawi się i figluje, a pozostawiony zbyt długo samemu sobie – może się nudzić, co negatywnie odbija się na jego samopoczuciu.Chin japońskie - uroczy, czysty i zabawny piesek
  5. Chin japoński to chińska rasa, która znana była najprawdopodobniej już w I wieku p.n.e. Rasa zamieszkiwała przede wszystkim pałace i dwory magnatów – ujmuje więc dobrymi manierami. Chin przywiązuje się bardzo do swojego właściciela, ale sympatią darzy wszystkich członków rodziny. Lubi dzieci (wspólne piskliwe zabawy to jest to!), jest wrażliwy, potrzebuje uwagi i miłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *