garderoba i kobieta

Co masz w szafie?

Pokaż mi swoją szafę, a powiem ci… czy masz w niej bazowe minimum. Większości stylistów jest zgodna co do tego, że w skład każdej szafy (a dokładnie jej zawartości) powinno wchodzić 7 podstawowych części garderoby.  Stanowią one tzw. bazę, dzięki której zawsze będziemy mieli się w co ubrać (tak, kobiety też!) i nie zaskoczy nas żadne okazjonalne wyjście – nawet to, które wyskoczy znienacka. Zasada ta dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn.

7 rzeczy, które musi mieć w szafie każda kobieta:
– s
ukienka (najlepiej mała czarna)
– marynarka
– top (biały lub czarny)
– jeansy
– sweter (najlepiej grafitowy lub granatowy)
– skórzana kurtka
– trencz

7 rzeczy, które musi mieć w szafie każdy mężczyzna:
– garnitur (klasyczny)
– koszula (biała)
– koszulka (biała lub czarna)
– jeansy
– sweter (najlepiej grafitowy lub granatowy)
– skórzana kurtka
– płaszcz

Te 7 rzeczy można ze sobą dowolnie łączyć tworząc stylizacje na różne wyjścia. Kobiety ubiorą się np. na: biznesowe spotkanie (sukienka z marynarką), kolację z ukochanym (sukienka ze skórzanką kurtką), lunch ze znajomymi (jeansy, top i marynarka) lub weekendowy wypad do kina (jeansy, top i sweter)… Mężczyźni mogą stworzyć analogiczne zestawy.

Halo, halo, tu baza

Szalejąc na styczniowych wyprzedażach i przymierzając kolejne ubrania nie traćmy sprzed oczu naszej bazy, choć ta z założenie nie jest problemem. Prosta i jednolita, stonowana kolorystycznie będzie wyglądała zawsze dobrze – bez względu na to co do niej dobierzemy . Z okazji święta pod nazwą SALE pozwólmy sobie zatem na fantazyjną bluzkę, zwariowaną marynarkę, czy oryginalne spodnie. Najlepiej postawić na takie rzeczy, które w ciekawy sposób uzupełnią naszą garderobę i podkreślą nasz styl. Najłatwiej i najtaniej podążać za trendami za pomocą najmodniejszych dodatków. Nasze bazowe rzeczy okraszone szalem z aktualnej kolekcji, torebką lub butami to baza nowoczesna, kosmiczna wręcz.

Nie zapominajmy jednak, że nawet najnowocześniejsza baza potrzebuje czasem odświeżenia i części zamiennych. Jeżeli któraś z tych siedmiu rzeczy zniszczy się, przetrze, bezpowrotnie zaplami – wymieńmy ją na nową. Najlepiej bezzwłocznie, bo kto wie, co przyniesie jutrzejszy dzień lub dzisiejszy wieczór?

źródło obrazka: http://www.courageouslybeautiful.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *