meble dla pierwszoklasisty

Meble dla pierwszoklasisty – jakie wybrać?

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że wielu przedszkolaków zamieni się w uczniów i pójdzie do szkoły. Zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców to ogromna zmiana w życiu. Od pierwszego dnia w szkole życie naszej pociechy nie będzie wypełnione wyłącznie zabawą. Na pierwszy plan trafi nauka, odrabianie lekcji i tego typu obowiązki. Aby dziecko czuło się zachęcone do przyjęcia ich z radością, musi mieć miejsce, w którym będzie dobrze się czuło i mogło w skupieniu zająć nauką. To rola rodziców przygotować pokój w taki sposób, by nie tylko służył zabawie, ale i nauce. Jakie meble dla pierwszoklasisty wybrać? Jak urządzić jego pokój?

Meble dla pierwszoklasisty – połącz naukę i zabawę

Dziecko, które dopiero zaczyna swoją przygodę ze szkołą, będzie potrzebować zarówno spokojnego kąta do nauki i odpoczynku, jak i odpowiednio dużej przestrzeni do zabawy. Dlatego urządzając pokój dla ucznia, należy go podzielić na trzy strefy – do nauki, do odpoczynku i do zabawy. Należy przy tym kierować się zasadami ergonomii. meble dla pierwszoklasistyMeble dla pierwszoklasisty powinny być ustawione w pokoju w taki sposób, aby umożliwiały swobodne poruszanie, a jednocześnie trafiały w gusta małego lokatora. Tylko wtedy nasza pociecha będzie chciała z niego korzystać, jeśli będzie czuła, że to jej małe miejsce na ziemi.

Meble do nauki

Meble dla pierwszoklasisty potrzebne do nauki to przede wszystkim biurko, wygodne krzesło oraz regał na wszystkie książki, zeszyty i przybory. Ważne jest też dobre oświetlenie tej strefy – zarówno centralne, jak i punktowe. Obowiązkowo musimy zaopatrzyć go w lampkę biurkową, która zapewni odpowiednie światło podczas odrabiania lekcji. meble dla pierwszoklasistyPamiętajmy, by biurko i krzesło było dopasowane do wzrostu i wieku dziecka. Najpewniej za rok czy dwa trzeba będzie je wymienić, niemniej kupowanie ich na wyrost w celu zaoszczędzenia może sprawić, że nasze dziecko nie będzie chciało się przy nim uczyć, gdyż będzie mu niewygodnie. To z kolei może skutkować problemami z kręgosłupem, które są jednymi z najpopularniejszych schorzeń wśród dzieci w wieku szkolnym. Naprawdę warto temu zapobiegać. Przydatnym gadżetem do pokoju pierwszoklasisty jest tez tablica korkowa lub tablica z kredą, na której nasz mały uczeń może zapisywać nowo poznane wyrazy i w ten sposób szybciej się ich uczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *