meble na wymiar

Meble na wymiar kontra gotowe zestawy – co wybrać?

Urządzanie wnętrza swojego mieszkania to bardzo fascynujące zajęcie. Wymaga jednak dobrego planowania, zarówno pod względem zagospodarowania przestrzeni, jak i pieniędzy. Często zdarza się, że dobór gotowych mebli do naszych wnętrz jest bardzo utrudniony. Wtedy można zdecydować się na meble na wymiar. Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Meble na wymiar – dopasowane do Twoich potrzeb

Meble wykonywane na wymiar przez stolarza lub firmę cechują się tym, iż są dokładnie dopasowane do naszych potrzeb. Każdy element jest tworzony od podstaw, dlatego mamy duże pole manewru, jeśli chodzi o wymiary mebli, ich kształt, wielkość, a nawet głębokość poszczególnych półek. W ten sposób możemy wykonać meble kuchenne, łazienkowe, meble do salonu, a także szafy wnękowe i w zabudowie czy garderobę. Meble na wymiar pozwalają maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń przy zachowaniu estetyki wizualnej. Wszystko się ze sobą komponuje, dokładnie pasuje i tworzy niepowtarzalną kompozycję.

meble na wymiar

Kolejną zaletą mebli na wymiar jest ich unikatowość. Możemy bowiem zdecydować nie tylko o ich wymiarach, ale także wyglądzie – sami dobieramy materiał, z jakiego będą wykonane, odcień mebli, zdobienia i wykończenia, takie jak uchwyty. Mamy możliwość spełnić swoje inspiracje, połączyć style, które nam się podobają i uzyskać niepowtarzalny efekt. Z pewnością nigdzie nie trafimy na identyczny zestaw mebli, za to nasi Goście będą zachwyceni i zaciekawieni, gdzie kupiliśmy swoje meble.

Meble wykonane na zamówienie są trwalsze

Jeszcze jedną ogromną zaletą mebli wykonanych na indywidualne zamówienie jest ich jakość. Nie da się ukryć, że większość zestawów meblowych dostępnych w sklepach za niewielkie pieniądze są marnej jakości. Wykonuje się je ze „sklejki”, materiału nieodpornego na uszkodzenia mechaniczne czy wilgoć. W efekcie po intensywnym użytkowaniu takie meble nadają się do wymiany już po 2, 3 latach. Inaczej jest z meblami na wymiar, wykonanymi z najwyższej jakości materiałów.

meble na wymiar

Prawdziwe drewno, wysokiej jakości laminat, lakier, spiek kwarcowy czy metalowe dodatki to materiały, które będą się świetnie prezentować po wielu latach użytkowania mebli. Jeżeli więc zależy nam na meblach, które zostaną z nami nie dwa, lecz dwadzieścia lat, wybierzmy meble na wymiar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *