meble wiklinowe

Meble wiklinowe do salonu – najpiękniejsze aranżacje

Meble wiklinowe mają niepowtarzalny urok, nic zatem dziwnego, że mimo upływu czasu i zmieniających się trendów wciąż uchodzą za eleganckie i ponadczasowe. Dotychczas kojarzyły nam się głównie z wyposażeniem tarasów i balkonów, ale teraz trafiły także na salony. Z jakim skutkiem?

Meble wiklinowe – dlaczego wyjątkowe?

Wiklina to młode pędy kilku gatunków wierzb, z których plecie się nie tylko meble, ale i kosze czy inne sprzęty. Wiklina jest materiałem ekologicznym i w 100% naturalnym, a poza tym jest odporny na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Nic zatem dziwnego, że meble wiklinowe cieszą się od lat takim zainteresowaniem. Ze względów praktycznych często stanowią wyposażenie tarasów czy części wypoczynkowej ogrodów, ale co powiedzieć o meblach z wikliny w salonie czy sypialni? Tak, ponieważ idealnie wpisują się w tak modny dziś minimalistyczny styl typu loft opierający się na naturalnych materiałach. meble wiklinowePoza tym meble wiklinowe, takie jak krzesła i fotele kojarzą nam się z latem i słońcem, dlatego wyposażenie nimi salony sprawi, że zawsze będzie on weselszy i nawet w środku mroźnej zimy będzie przywodził na pamięć ciepłe, słoneczne lato. Meble z wikliny do salonu są tworzone w taki sposób, by były eleganckie i gustowne, a przy tym trwałe i wygodne.

Jak urządzić salon z meblami wiklinowymi?

Aby jednak urządzić salon z meblami wiklinowymi w sposób stylowy, musimy zwrócić szczególną uwagę na dodatki. Meble z wikliny same w sobie są bardzo oryginalne i przyciągają wzrok, dlatego przesyt elementów dekoracyjnych mógłby sprawić, że wnętrze nie prezentowałoby się atrakcyjnie.meble wiklinowe Na początek możemy też wypróbować drobniejszych elementów wyposażenia salonu z wikliny, na przykład małe krzesła, stolik kawowy czy stojak na gazety lub na kwiaty. Do wikliny będą pasować inne naturalne materiały, takie jak beton, kamień czy drewno, a także neutralne kolory, na przykład biały i czarny, beżowy i brązowy czy odcienie szarości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *