Górne drogi oddechowe często padają ofiarą wirusów, które powodują kaszel i problemy z odkrztuszniem

Mucosolvan dla dzieci. Znacie? Polecacie?

Teoretycznie sezon przeziębień i zachorowań wszelkich za nami. Wiosną w końcu oddychamy pełną piersią i pozbywamy się kolejnych warstw ubrań. Niestety ten nasz entuzjazm często tłumi zdrowy rozsądek, czego efektem są katar, kaszel… Moje dzieci właśnie się przeziębiły, a przeziębieniu towarzyszy ogólne rozbicie, lekki stan podgorączkowy, cieknący z nosa katar i męczący kaszel. I to właśnie z tym ostatnim muszę coś zrobić. Farmaceuta pokazał mi Mucosolvan dla dzieci. Próbujemy?

Kaszel to jeden z mechanizmów obronnych organizmu, którego zadaniem jest udrażnianie dróg oddechowychKaszel to mechanizm obronny

Kaszel jest jednym z mechanizmów obronnych ludzkiego organizmu, dlatego nie powinniśmy go hamować. Mowa tutaj oczywiście o kaszlu produktywnym, czyli tzw. mokrym. Kaszel suchy najczęściej nie służy niczemu (ani nikomu!) – podrażnia gardło i jego śluzówkę. Wracając do kaszlu mokrego… Trzeba pozwolić mu wybrzmieć w naszym organizmie. Zachęcać dziecko do odkasływania (kaszel mokry nie ma charakteru napadowego, najczęściej sami go prowokujemy), oklepywać i nawadniać. Im rzadsza i mniej lepka będzie wydzielina, tym łatwiej będzie ją usunąć z dróg oddechowych. I tutaj na scenę wkracza Mucosolvan dla dzieci.

Mucosolvan dla dzieci, czyli syrop w wydaniu mini

Mucosolvan dla dzieci to lek mukolityczny zalecany w chorobach układu oddechowegoMucosolvan dla dzieci to przedstawiciel leków mukolitycznych (zawierających ambroksol). Zadaniem tego typu leków jest upłynnianie wydzieliny i wspomaganie mechanizmów samooczyszczania dróg oddechowych. Syrop ma ułatwiać odkrztuszanie i łagodzić kaszel (ale nie hamować!).

5 ml syropu Mucosolvan Mini zawiera 15 mg ambroksolu chlorowodorku, która jest podstawową substancją czynną w tym leku. To ona powoduje zwiększenie wydzielania śluzu w drogach oddechowych, co z kolei ułatwia transport zalegającej flegmy i finalnie usuwanie jej z dróg oddechowych. Dodatkowo syrop ma smak i aromat owoców leśnych, co zdecydowanie ułatwia proces jego podawanie dzieciom, które z zasady za lekarstwami nie przepadają.

Mucosolvan dla dzieci wskazany jest przede wszystkim w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, w tym ostrych i przewlekłych chorób płuc i oskrzeli przebiegających z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu. Lek jest bardzo dobrze tolerowany przez dzieci, a przeciwwskazaniem do jego podawania jest uczulenie na chlorowodorek ambroksolu lub którykolwiek ze składników preparatu, a także ciężkie zaburzenia czynności nerek i niewydolność wątroby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *