Kiedy najkorzystniej kupić nowy samochód?

skoda-autoSzukasz nowego auta, lecz nie chcesz wydawać na jego zakup fortuny? Jeśli tak, to czym prędzej biegnij do salonu, ponieważ właśnie teraz rozpoczyna się sezon promocji w punktach sprzedaży większości marek! Zazwyczaj czas szalonych wyprzedaży trwa do początku marca, lecz jeżeli chcesz kupić popularny samochód w ciekawej opcji wyposażenia, to lepiej już teraz sprawdzić ofertę dealerów nowych aut.

Wyprzedaże na koniec roku

W tym konkretnie przypadku, ceny samochodów osobowych spadają dosyć znacznie, ponieważ właśnie kończy się rok kalendarzowy i zaczyna następny, w rezultacie czego auto, które do końca grudnia będzie miało kilka miesięcy, nagle stanie się samochodem o rok starszym! Dzięki tego rodzaju promocjom, możemy o wiele taniej nabyć samochód, który niczym nie różni się od swojego odpowiednika z obecnego rocznika – promocje na takie samochody potrafią sięgać kilku tysięcy złotych, a często dzięki tego rodzaju akcjom możemy otrzymać ciekawie wyposażone auto za cenę wersji podstawowej! W czym zatem tkwi haczyk, o ile w ogóle jest taki? Cóż, z punktu widzenia samego kierowcy właściwie nie ma tu żadnych problemów, ponieważ dostajemy pełnowartościowy, całkowicie nowy samochód osobowy, którego będziemy pierwszymi właścicielami! Zaraz zapewne odezwą się malkontenci, którzy stwierdzą że takie auto, z racji swojego starszego rocznika szybciej straci na wartości przy sprzedaży za kilka lat. Teoretycznie tak może być, ale skoro otrzymujemy i tak na wstępie dosyć sporą zniżkę, to raczej nie ma co obawiać się o utratę wartości za kilka lat, ponieważ niższa cena nam to zrekompensuje.

Wyprzedaże przy wprowadzaniu nowego modelu

rodzinne-autoKolejnym dobrym momentem na zakup nowego auta nieco taniej jest okres, w którym debiutuje kolejna generacja danego modelu. Dealerzy aut nowych próbują jak najprędzej pozbyć się zapasów magazynowych starego modelu, by tylko móc zaprezentować klientom zupełnie nową odsłonę danego auta. Zniżki potrafią być równie wysokie, co w chwili wyprzedaży w grudniu, a z finansowego punktu widzenia kupowanie nowszego modelu (o ile nie chcemy po prostu mieć konkretnie takiego auta), jest raczej pozbawione sensu. Co więcej, w przypadku zmiany modelu na nowszy często liczyć musimy się z tym, że oczekiwanie na jego dostarczenie przez dealera zajmie sporo czasu, a na dodatek zazwyczaj dostępne są tylko kiepsko wyposażone wersje. Z kolei w przypadku aut, które właśnie “schodzą ze sceny”, zazwyczaj do wyboru mamy naprawdę bogato wyposażone warianty i, co równie ważne, samochód możemy odebrać praktycznie od ręki, bez konieczności oczekiwania na niego.

Czy warto wędrować po salonach?

Wbrew pozorom, autoryzowane punkty sprzedaży danej marki to zupełnie oddzielne firmy, które łączy jedynie to, że sprzedają  produkty tego samego producenta. Jeżeli zatem chcesz kupić konkretne auto nieco taniej, wtedy porównywanie ofert w różnych salonach może rzeczywiście mieć sens. Teoretycznie, jeżeli zapragniesz mieć samochód w konkretnej konfiguracji, a salon sprzedaży znajdujący się w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania nie jest w stanie takiego auta Ci zapewnić od ręki, to może zwrócić się z prośbą do innego salonu o przekazanie takiego samochodu. W praktyce niestety bywa z tym różnie. Jeżeli zechcesz mieć nowy samochód http://www.skoda-auto.pl/modele/poznaj-modele-skoda, który wyposażony jest w jakieś pożądane przez kupujących dodatki, to masz małe szanse. Ale teraz uwaga – w skali kraju, dealerzy stosują różne marże i promocje. Logicznym jest, że punkt sprzedaży np. w Warszawie będzie mógł zaproponować znacznie atrakcyjniejszy rabat na dany model niż salon w jakiejś mniejszej miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *