odkurzacz

Odkurzacz bezworkowy, wodny, ręczny – jaki wybrać?

Odkurzacz to urządzenie znacznie ułatwiające zachowywanie porządku. Przydaje się nie tylko tam, gdzie są dywany bądź wykładziny. Istnieje wiele rodzajów i modeli odkurzaczy, między innymi ręczne, bezworkowe i wodne. Czym się wyróżniają? Jak znaleźć idealny model odkurzacza dopasowany do naszych potrzeb?

Wybieramy odkurzacz – rodzaje dostępne na rynku

Czym powinien się odznaczać odkurzacz idealny? Bez względu na wybrany model powinien odznaczać się dobrą siłą ssącą, niezawodnością oraz prostotą w obsłudze. Mile widziane są też kompaktowe kształty i rozmiary, dzięki czemu korzystanie z niego nie będzie trudne czy nawet niebezpieczne. Obecnie można spotkać na rynku także odkurzacze, które w czasie pracy są bardzo ciche, co dla wielu jest dużą zaletą.

odkurzacz

Najbardziej klasyczne i jednocześnie najpopularniejsze są odkurzacze ręczne, czyli prowadzone ręką za specjalny uchwyt. Wykorzystuje się je do pracy na sucho. Świetnie sprawdzają się w warunkach domowych. Na przykład propozycja marki Kaercher VC 5 odznacza się wyjątkową mocą przy jednoczesnym mniejszym zużyciu prądu, a także możliwością łatwego przechowywania. W wersji bezprzewodowej umożliwia odkurzanie bez żadnych ograniczeń, co jest znacznie komfortowe podczas sprzątania dużego mieszkania czy piętrowego domu.

Odkurzacze bezworkowe i z filtrem wodnym

Popularne są także odkurzacze bezworkowe. Taki odkurzacz zamiast tradycyjnego worka na kurz i odkurzone śmieci, który trzeba co jakiś czas wymieniać, posiada niewielki pojemnik, który należy opróżniać. Jakie zalety ma to rozwiązanie? Przede wszystkim nie jesteśmy zmuszeni kupować worków do odkurzacza. Poza tym ich wymiana często powoduje wzbijanie się kurzu, co nie jest higieniczne. Tymczasem taki pojemnik można szybko i łatwo opróżnić, a dzięki temu, że jest przezroczysty, łatwiej ocenić, kiedy należy go oczyścić. Odkurzacze bezworkowe Kaercher cechują się wyjątkową dużą mocą i siłą ssącą, dzięki czemu odkurzanie przebiega sprawnie i bez większego wysiłku.

odkurzacz

Z myślą o alergikach stworzono odkurzacz z filtrem wodnym. Podobnie jak odkurzacze bezworkowe posiadają zbiornik na kurz i śmieci, a dodatkowy filtr wodny sprawia, że powietrze wylotowe jest wolne od drobinek kurzu i roztoczy. Dzięki temu naprawdę skutecznie odkurzają nie tylko dywany i podłogi, ale także tapicerkę. Usuwają twarde roztocza, pyłki oraz zarodniki grzybów. Okażą się szczególnie praktycznie dla posiadaczy zwierząt futerkowych.

odkurzacz

Więcej informacji na temat odkurzaczy z oferty marki Kaercher można znaleźć TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *