O skórze gładkiej jak u niemowlaka możemy jedynie pomarzyć. No chyba, że... oliwka!

Oliwka nie tylko dla dziecie

Oliwka dla dzieci to absolutny must have każdej mamy niemowlaka. Cienka i wrażliwa skóra maluchów wymaga bowiem troskliwej pielęgnacji – mycia przy użyciu łagodnych środków kosmetycznych, delikatnego osuszanie miękkim ręcznikiem i porządnego nawilżania! Nawilżanie jest niezwykle ważne, bo nie do końca dojrzała skóra dziecka nie posiada jeszcze wystarczającej warstwy ochronnej (płaszcza lipidowego) i narażona jest w dużo większym stopniu niż skóra dorosłych na podrażnienia i działanie czynników zewnętrznych.

Sprawdzone kosmetyki

Sprawdzone kosmetyki do pielęgnacji niemowlaka i małego dzieckaKupując kosmetyki dla dziecka zawsze zwracajmy uwagę na etykiety, na których producent ma obowiązek wypisać m.in. wszystkie składniki danego produktu. Unikajmy środków, które zawierają substancje mogące dodatkowo podrażniać delikatną skórę dzieci lub wywoływać reakcje alergiczne. Stawiajmy na kosmetyki sprawdzone i polecane przez inne mamy. Kontrolujmy daty przydatności do użytku na opakowaniach – duża butelka lub pojemnik może wystarczyć na zdecydowanie dłużej niż nam się w chwili zakupu wydawało, małe dziecko jest naprawdę małe i ilość zużywanych jednorazowo specyfików jest również niewielka. Pamiętajmy, że oliwka dla niemowląt może być bez przeszkód stosowana również przez nas. Podbierajmy więc kosmetyki dziecku (zwłaszcza te nawilżające skórę), bo za kilkanaście lat sytuacja się odwróci…

Inne oblicze oliwki

Wysoki połysk mebli? Oliwka w dłoń i... nabłyszczamy!W czeluściach Internetu można znaleźć dużo absolutnie nieprzydatnej wiedzy i drugie tyle inspirujących pomysłów… Okazało się np., że oliwka dla dzieci ma mnóstwo alternatywnych zastosowań: świetnie czyści i nabłyszcza meble oraz sprzęty kuchenne (m.in. kuchenkę, piekarnik czy okap), a co więcej sprawia, że kurz i brud trzymają się od tych powierzchni z daleka przez dłuższy czas; ułatwia odklejanie naklejek (zmora dziecięcych pokoi) i plastrów (tych, które przywarły do skóry tak mocno, że odklejenie ich sprawia ból); stanowi awaryjny środek do demakijażu, peelingu (do oliwki dodaje się n. cukier i kawę, miesza – peeling gotowy) i nawilżania skórek przy paznokciach.

Oliwka górą!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *