Kwiaty i drobny upominek dla nauczyciela to ładny gest

Oryginalny prezent dla nauczyciela

Zakończenie roku szkolnego już niebawem. Kto jest w tzw. „trójce klasowej” zaczyna właśnie odczuwać presję wykazania się oryginalnym upominkiem dla klasowego wychowawcy. Do lamusa odchodzą czasy, w których nauczycielowi kupowało się szkło w skórze, skórzaną torebkę lub coś jeszcze bardziej luksusowego (i drogiego). Coraz więcej nauczycieli zdecydowanie zaznacza, że nie chce drogich i ostentacyjnych prezentów. Piękny bukiet zawsze jest mile widziany (choć lepiej jeden oryginalny niż 20 przypadkowych!). Co oprócz kwiatów?

Rękodzieło

Obrazki zrobione przez uczniów i zebrane w jeden album wspomnienNauczyciel z pewnością ucieszy się z rzeczy zrobionej przez dzieci. Jeżeli dodatkowo rodzice pomogą nadać owemu dziełu ciekawą formę, która pozwoli przetrwać wspomnieniom nieco dłużej – wychowawca klasy z pewnością będzie wzruszony. Możemy na przykład poprosić dzieci o narysowanie obrazka pt. „Mój najlepszy dzień w szkole” (starsi uczniowie mogą napisać krótkie opowiadanie lub wierszyk). Każdy uczeń rysuje (lub pisze) na białej kartce A4, gotową pracę opisujemy imieniem i nazwiskiem dziecka oraz doklejamy aktualne zdjęcie autora (np. legitymacyjne). Wszystkie obrazki laminujemy i łączymy je wstążką w jeden album pełen wspomnień. Taki album to może być świetny prezent również za rok i dwa – nauczyciel będzie miał oryginalną pamiątkę za cały okres wychowawstwa w danej klasie.

Pamiątkowy dyplom lub medal

Medal dla najlepszego wychowawcy to świetny pomysłJeżeli nauczyciel stawia na minimalizm – odpowiedzmy na jego oczekiwania (nie uszczęśliwiając na siłę ogromnymi prezentami) ofiarowując mu pamiątkowy dyplom. Na dużej kartce ułóżmy razem z dziećmi oryginalne podziękowania i ozdóbmy je np. odciskami palców każdego ucznia (będzie potrzebny tusz do pieczątek) lub ładnymi podpisami. Dyplom można oprawić w elegancką ramę. Możemy również  pokusić się o wykonanie medalu lub kilku medali dla nauczyciela (technika dowolna) i w tej niewielkiej okrągłej formie zawrzeć nasze podziękowania lub gratulacje – np. medal dla najmilszego nauczyciel, medal dla pogromcy uczniowskiego lenia, order uśmiechu…

Trójko klasowa, do boju!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *