pasty do zębów

Ekologiczne pasty do zębów – co je wyróżnia?

Wielu z nas coraz większą wagę przykłada do tego, jaki skład posiadają nasze ulubione kosmetyki. Popularne są kosmetyki w 100% naturalne bądź wegańskie, a do ich grona dołączyły także naturalne pasty do zębów. Czym się różnią od tych tradycyjnych, dostępnych w każdej drogerii? I dlaczego warto je zacząć stosować?

Ekologiczne pasty do zębów – jaki mają skład?

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie porannej toalety bez użycia pasty do zębów. To właśnie ona pomaga nam dbać o ich czystość, jednocześnie chroniąc przed powstawaniem próchnicy, a także skutecznie odświeża oddech. Niemniej dostępne na rynku pasty często posiadają w swoim składzie składniki wręcz niebezpieczne dla naszego zdrowia. Należą do nich parabeny, sztuczne barwniki, ftalany, formaldehyd, metale ciężkie czy większe ilości fluoru. Z tego względu coraz chętniej sięgamy po naturalne pasty do zębów.

pasty do zębów

W ich składzie nie znajdziemy żadnych substancji pochodzenia chemicznego, co więcej, posiadają one wyciągi, ekstrakty i oleje z różnych roślin i ziół, dzięki czemu mogą działać wybielająco, koić nadwrażliwość, odświeżać oddech na dłużej czy też chronić przed kamieniem nazębnym. Ich skuteczność i działanie w niczym nie odbiegają od tradycyjnych past do zębów, a jednocześnie są w pełni zdrowe i bezpieczne dla nas oraz naszych dzieci.

Przygotuj pastę do zębów we własnym domu!

Wiele osób ze względów zdrowotnych, jak i finansowych, postanawia samodzielnie przygotowywać naturalne kosmetyki, także pastę do zębów. Wbrew pozorom, nie jest to wcale trudne zadanie. Aby wykonać pastę wybielającą, będziemy potrzebować węglan wapnia w proszku, ksylitol, olej kokosowy oraz miętowy olejek eteryczny w odpowiednich proporcjach.

pasty do zębów

Wszystkie składniki wystarczy zblendować na jednolitą masę i przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej. W ten sposób można przygotować różne ekologiczne pasty do zębów, odpowiednie także dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *