Pies zostaje w domu!

Właściciele psów to szczęśliwi ludzie – wszak pies to nasz najlepszy przyjaciel.Dzięki coraz większej otwartości naszego społeczeństwa i coraz wyższej świadomości dotyczącej zagrożeń płynących z pozostawiania psów np. w rozgrzanych samochodach, czy przywiązanych w niedostosowanych do tego miejscach przed sklepami – z psami można już odwiedzać miejsca do tej pory niedostępne dla czworonogów. Niektóre centra handlowe i konkretne sklepy zapraszają już swoich klientów do odwiedzania ich z psami, wiele pensjonatów i ośrodków wczasowych również zapewnia, że psy są u nich mile widziane… Zdarza się jednak, że mimo naszych najszczerszych chęci – nie możemy wziąć psa w miejsce, o odwiedzeniu którego marzymy. I co teraz?

Gdzie można zostawić psa?

Hotel dla psa to dobre rozwiązanie kwestii opieki nad psem, np. w czasie wakacji lub wyjazdu służbowegoNajczęściej stosowanym i najlepszym dla czworonoga rozwiązaniem jest zostawienie go u kogoś bliskiego, kogo nasz pies zna i lubi. Jeżeli jednak rodzina, ani przyjaciele z różnych względów nie mogą lub po prostu nie chcą przyjąć pod dach naszego psa – bezpiecznym rozwiązaniem jest profesjonalny hotel dla psów. Wybrany hotel dla psa należy koniecznie odpowiednio wcześniej odwiedzić z psem i pozwolić mu na poznanie miejsca (jeżeli będzie to konieczne – nawet kilkukrotnie!). Do samego momentu zostawienia psa pod opieką wykwalifikowanego personelu należy podejść jak najspokojniej, skracając do minimum pożegnanie z czworonogiem. W hotelu warto zostawić zapas ulubionej karmy psiaka oraz jakiś ulubiony gadżet: zabawkę, kocyk, albo całe legowisko…

A gdy pies jedzie z nami…

W Polsce jest kilkanaście plaż, na które można legalnie przyprowadzić psa. Na pozostałych można dostać nawet 500 zł mandatuJeżeli udało nam się znaleźć ośrodek nad Bałtykiem, w którym nasz pies jest równie mile widziany jak my sami – to warto jeszcze sprawdzić, czy w danej miejscowości jest plaża, na którą możemy wybrać się z czworonogiem (jest ich łącznie kilkanaście na całej długości wybrzeża). Warto również dostosować rodzaj wypoczynku i poziom aktywności do temperamentu naszego psa. Ruchliwy i energiczny pies nie będzie zadowolony z naszego pomysłu wylegiwania się na plaży, a leniwy kanapowiec raczej nie ucieszy się z kilkugodzinnych wędrówek górskimi szlakami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *