Piły łańcuchowe spalinowe to urządzenia, które przydadzą się nie tylko drwalom - sprawdzą się również w przydomowych ogródkach

Piły łańcuchowe na miarę naszych oczekiwań

Piły łańcuchowe to urządzenia, które zdecydowanie ułatwiają różnego rodzaju prace w przydomowych ogródkach i ogrodach oraz sadach. Mamy w domu kominek opalany drewnem? W tym przypadku również przyda się piła! Gabaryty urządzenia oraz jego szczegółowe parametry powinniśmy dobrać do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Inwestowanie w zaawansowane piły łańcuchowe, w sytuacji gdy w naszym ogrodzie stoi ledwie kilka drzew, a w kominku palimy okazjonalnie – raczej mija się z celem. Jeśli jednak jesteśmy posiadaczami rozległej posiadłości, bogato obsadzonej drzewami, w naszym sadzie rośnie kilkadziesiąt drzew, a kominek ogrzewa cały dom – przyda się urządzenie zaawansowane, solidne i wydajne. Jak wybrać piłę idealną, żeby nie zarżnąć się (finansowo) i urządzenia (dosłownie)?

Rodzaj silnika piły łańcuchowej

Piły łańcuchowe spalinowe to urządzenia mobilne i różnorodne pod względem szczegółowych parametrów - każdy znajdzie pilarkę idealną dla swoich potrzebPiły łańcuchowe spalinowe czy elektryczne? To dwa podstawowe rodzaje urządzeń biorąc pod uwagę rodzaj silnika. Piły elektryczne to urządzenia uzależnione od dostępu do prądy, a co za tym idzie – zasięg pilarki jest ograniczony długością kabla. Piły elektryczne są z reguły lżejsze i poręczniejsze (nie licząc kabla ciągnącego się za urządzeniem!) od piła spalinowych, a komfort pracy jest zdecydowanie wyższy (pilarki spalinowe są cięższe, generują silne drgania i sporo hałasu). Piły spalinowe są mobilne (nie ograniczone dostępem do energii), najczęściej wyposażone w dwusuwowy silnik (pracujący na specjalnej mieszance paliw – benzyny i oleju) oraz zdecydowanie mocniejsze i trwalsze od pilarek elektrycznych. Różnorodność modeli piła spalinowych pozwala na dobranie urządzenia odpowiadającego naszym potrzebom. Alternatywą dla dwóch wyżej wymienionych rodzajów urządzeń mogą być piły akumulatorowe – są tak samo mobilne jak piły spalinowe, ale naładowanie akumulatora trwa zdecydowanie dłużej niż napełnienie baku urządzenia paliwem. Ponadto akumulator mocno dociąża piłę powodując, że waga urządzenia może negatywnie wpływać na komfort pracy.

Parametry, czyli… do wyboru, do koloru

Jeżeli podjęliśmy już decyzję, że to piły łańcuchowe spalinowe są tym rodzajem urządzenia, które potencjalnie najpełniej zaspokoi nasze oczekiwania – czas przyjrzeć się parametrom. Po uwagę powinniśmy wziąć m.in.:

  • Piły spalinowe to urządzenia o dużej rozpiętości parametrów - te większe i cięższe sprawdzą się w przypadku profesjonalistów, a mniejsze i lżejsze ułatwią prace amatorommoc urządzenia (przedział jest spory: od ok. 1200 W do ok. 2000 W);
  • długość prowadnicy (od 30-40 cm do nawet metra długości – te najdłuższe przydadzą się raczej profesjonalistom);
  • wagę urządzenia (od 4-5 kg do nawet 10 kg);
  • poziom hałasu (110 – 120 dB).

Więcej szczegółowych informacji o piłach spalinowych znajdziemy np. tutaj: http://tbs24.pl/spalinowe-pily-lancuchowe-jakie-powinny-byc/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *