Efektowne odpicowanie bryki nie musi być bardzo kosztowne - wystarczy folia winylowa i pomysł

Pimp my ride, czyli… folia winylowa

Pimp My Ride to cieszący się ogromną popularnością program telewizyjny, którego produkcji podjęło się MTV. Z grubsza chodziło o to, by samochodom w kompletnej ruinie zrobić ekstremalną metamorfozę, po której właściciele tychże niemal nie mogli uwierzyć, że to wciąż ich auta. Pimp My Ride dotarło również do Polski, ale tylko nielicznym szczęśliwym posiadaczom „gruchotów” udało się zakwalifikować do programu. Co pozostaje reszcie? Rozgoryczenie, rozpacz i łzy? Nie, folia winylowa! 

Odpicuj mi brykę

Mały samochód nie musi być nudny! Może być na przykład czarno - czerwony!Samochód to przede wszystkim środek transportu i jako taki powinien być bezpieczny, komfortowy i ekonomiczny w użytkowaniu. Smutne jednak byłoby nasze życie, gdybyśmy go choć trochę nie „kolorowali”, nie nadawali codzienności ulubionych kształtów, nie dekorowali wedle uznania… Dotyczy to niemal każdej dziedziny naszego życia, a więc i… samochodu. Indywidualiści, ludzie ceniący sobie oryginalność, niepowtarzalność i wyjątkowość starają się otaczać właśnie takimi niezwykłymi rzeczami, często sięgając po rozwiązania w stylu DIY. Jak niedrogo, ale skutecznie uatrakcyjnić wygląd naszego auta, czyli odpicować je tak, by pasowało do naszego świata, a przy tym nie zrujnować swojego budżetu? Odpowiedzią na nasze potrzeby jest folia winylowa.

Folia winylowa do oklejania pojazdów

Dzięki dobrze kryjącej folii można całkowicie odmienić kolor auta. To precyzyjna robota, której efekty są spektakularneCzym jest folia winylowa? To podwójnie wylewany materiał winylowy na podkładzie z papieru dwustronnie pokrytego polietylenem z klejem. Taką folią można oklejać całe pojazdy lub tylko wybrane elementy, tworząc ciekawe wzory na karoserii. Folię aplikuje się na sucho, w temperaturze powyżej 16oC. Nadaje się do oklejania właściwie każdego samochodu, przy czym najłatwiej udekorować nią typowe samochody osobowe, raczej płaskie, łagodnie lub umiarkowanie zakrzywione. Kupując folię warto zwrócić szczególną uwagę na jej parametry dotyczące: grubości, gwarancji trwałości dla określonych temperatur, jakości krycia, rodzaju użytego kleju (najlepszy jest ten ze specjalnymi kanalikami, które zapobiegają powstawania bąbelków powietrza podczas aplikowania foli) oraz szerokość rolki z folią (np. folie 3M są sprzedawane w rolkach po 1,52 m długości, co pozwala bezproblemowo okleić większość elementów auta osobowego).

No to co? Kleimy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *