pizza przez internet

Pizza przez Internet uwielbiana przez Polaków

Pizza to flagowe danie włoskie „zapożyczone” przez świat i sprzedawane w większości restauracji na całym świecie. Również w Polsce nie brak lokali mianujących się pizzeriami i oferującymi pizze w najróżniejszych wersjach i wydaniach. Bardzo powszechna stała się także pizza przez Internet, czyli zamawiana online z dostawą do domu. Dzięki temu bez wychodzenia z domu można zjeść swoją ulubioną pizzę. Która pizzeria cieszy się największą sympatią Polaków?

Pizza przez Internet – idealna pizza według Polaków

Trzeba przyznać, że wiele pizzerii oferuje bardzo wymyślne konfiguracje składników na pizzy, o których we Włoszech nawet nie słyszano. Nie zmienia to faktu, że cieszą się one popularnością, gdyż podniebienia Polaków nieco różnią się od Włochów. Lubimy dużą ilość świeżych dodatków, a także aromatyczne przyprawy. Niektórzy z nas wolą też pizzę w wersji amerykańskiej, czyli na grubym cieście.

pizza przez internet

Jak więc powinna wyglądać idealna pizza według Polaków? Z pewnych badań wynika, iż najczęściej wybierany składnik na pizzy to pieczarki, a najchętniej wybierany przez nas rodzaj pizzy to capricciosa, na której znajdziemy właśnie pieczarki, a ponadto szynkę i kukurydzę. Drugą najchętniej wybieraną pizzą jest margherita, czyli najprostsza wersja pizzy z mozzarellą i sosem pomidorowym. Choć może wydawać się wyjątkowo „skromna”, sekret jej smaku tkwi w recepturze ciasta, jak i jakości sera mozzarelli i sosu oraz przypraw. Inne chętnie wybierane pizze to hawajska, salami, mafioso i wiejska. A co powiedzieć o sposobie uzyskiwania pizzy? Wolimy robić ją samodzielnie czy też chętniej wybieramy opcję „pizza przez Internet”?

Dlaczego wolimy jadać w domu niż w lokalu?

Okazuje się, że w ostatnim czasie pizza przez Internet czy na telefon cieszy się ogromną popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego – pizza to dobry posiłek na rodzinny obiad, jako przekąska na imprezę czy po prostu szybki posiłek między kolejnymi obowiązkami.

pizza przez internet

Drugim powodem jest duża ilość pizzerii, nie tylko w większych miastach, a co za tym idzie, możliwość dowozu w przeciągu pół godziny w praktycznie każde miejsce w kraju. Pizza to niewątpliwie danie, które podbiło nasze serca! Więcej ciekawych informacji na temat pizzy można przeczytać TUTAJ oraz TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *