Zjeżdżalnia to jedna z najbardziej obleganych atrakcji na placu zabaw - im wyższa, tym lepsza

Dobrze wyposażony plac zabaw, czyli…

Place zabaw to bardzo ważne miejsca we współczesnym świecie, w którym ruch i zabawa na świeżym powietrzu coraz częściej przegrywają z wirtualnymi światami w tabletach i smartfonach. To również ważne z innego powodu – za czasów naszego dzieciństwa ulice i podwórka były zdecydowanie bezpieczniejsze, jeśli chodzi o ruch samochodowy. (aut w naszym otoczeniu było mniej i poruszały się wolniej). Zabierając dzieci na plac zabaw możemy oferujemy im możliwość różnorodnej i bezpiecznej zabawy. Czego chcieć więcej? Dobrze wyposażony plac zabaw powinien być tak zaprojektowany, by mógł zaspokajać potrzeby i oczekiwania dzieci w rożnym wieku. Nie powinno na nim zabraknąć zjeżdżalni i… Czego jeszcze?

Jak powinien być wyposażony plac zabaw?

Piaskownicy, oczywiście! To prawdziwe królestwo najmłodszych bywalców placów zabaw!

Piaskownica to prawdziwe królestwo najmłodszych bywalców placów zabaw

Huśtawki, na których można się bujać wyżej, wyżej i jeszcze wyżej? Zdecydowanie tak! Na dużym i dobrze wyposażonym placu zabaw powinno być ich przynajmniej kilka, najlepiej różnych i dostosowanych do potrzeb młodszych i starszych dzieci.

Huśtawki? Super! Dla młodszego i starszego

Uniwersalnym wyposażeniem placów zabaw są różnego rodzaju domki. Dziecięca wyobraźnia pozwala eksploatować je na wiele sposobów – mogą być zamkami księżniczek, twierdzami rycerzy, sklepikami…

Plac zabaw bez domku? Nie ma takiej opcji!

Doskonałą propozycją dla nieco starszych dzieci są rozmaite zestawy sprawnościowe, najczęściej wykonane z elastycznych lin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *