nauka

Prywatny akademik – czyli życie studenckie na wyższym poziomie

Obecnie większość młodych osób stawia przede wszystkim na zdobywanie wykształcenia i karierę. Wierzą, że ukończenie studiów wyższych, najlepiej zagranicznych, otworzy im drzwi do wielu zawodowych sukcesów. Wyjazd na studia zagraniczne jest też prawdziwą szkołą życia – w końcu młoda osoba musi poradzić sobie całkowicie sama, z dala od rodziny i przyjaciół. To bez wątpienia spore wyzwanie, dlatego warto się do niego przygotować. Wybierając uczelnię, na której zamierzamy studiować, należy poszukać w pobliżu także miejsca zamieszkania. Najczęściej jest to akademik. A co powiedzieć o prywatnych akademikach? Co je wyróżnia?

Akademik – dla kogo to najlepsza opcja?

Pokutuje takie przekonanie, iż student to osoba, która nie ma zbyt wielu środków do życia, w związku z czym żyje bardzo skromnie. Jednocześnie większość swojego czasu poświęca na imprezowanie i picie alkoholu. Cóż, to trochę prześmiewczy opis powstały po części na podstawie amerykańskich filmów o życiu studentów i stanowiący w pewnym sensie stereotyp. Ale jest spora część studentów, którzy nie tylko traktują bardzo poważnie wyjazd na studia, jeśli chodzi o naukę, ale także są przygotowani finansowo, by znaleźć odpowiednie lokum. Są też gotowi pracować, by zarobić na swoje utrzymanie i rozwijać doświadczenie zawodowe. Dla takich osób najlepszym miejscem do zamieszkania będzie prywatny akademik.

studia

Prywatny akademik działa na podobnych zasadach, co publiczna placówka tego typu, niemniej możemy spodziewać się tu znacznie wyższego poziomu, zarówno jeśli chodzi o aranżację przestrzeni, jak i zachowanie mieszkańców. To małe miasteczka studenckie, w których nie brakuje miejsc rozrywki i odpoczynku. Pokoje mają wyższy standard, dzięki czemu łatwiej zachować poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Bez wątpienia każdy mieszkaniec prywatnego akademika znajdzie tu wszystko to, czego mu potrzeba. Przykładem może być BaseCamp, który powstał w kilku ważniejszych punktach na mapie Europy, między innymi w Lipsku w Niemczech.

BaseCamp Lipsk – akademik dla wymagających

Lipsk to miasto zgromadzające sporą liczbę studentów napływających tu z kraju, jak i zza granicy. Nic dziwnego, nie brakuje tu wielu uniwersytetów, w tym uniwersytetu zaliczanego do najstarszych w Europie, a także instytutów badawczych. Miasto obfituje też w wyjątkową architekturę, i właśnie pośród niej można spotkać prywatny akademik BaseCamp. To miejsce spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób, którym zależy na przytulnym kącie, miejscu do nauki, ale też rozrywce na wyciągnięcie ręki. Na przykład każdy pokój, niezależnie od metrażu, posiada prywatną łazienkę. Niektóre są dodatkowo wyposażone w aneks kuchenny. Oprócz tego na terenie akademika jest kilka wspólnych kuchni, pokój do cichej nauki, a także kilka pokoi przygotowanych z myślą o osobach niepełnosprawnych. Aby się odprężyć i wyluzować, nie trzeba nawet wychodzić poza teren akademika. Na miejscu przygotowano siłownię, salę kinową, a także wypożyczalnie rowerów. Jest także parking dla studentów zmotoryzowanych. Aby zapoznać się z ofertą BaseCamp w Lipsku, zachęcam do zajrzenia tutaj: https://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/_lipsk/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *