przydatne akcesoria

Przydatne akcesoria na nadchodzące, zimowe dni

Choć jeszcze trwa jesień, wielu z nas już zmaga się z lekkim mrozem typowym dla poranków i wieczorów. Lada chwila na dobre zacznie się zima. Jakie przydatne akcesoria warto nabyć, by mróz nie był nam straszny? Jak ogrzać się będąc poza domem w zimny dzień lub po powrocie do domu?

Przydatne akcesoria na chłodne dni

Gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury, nawet bardzo ciepłe ubranie może na dłuższą metę okazać się niewystarczające. Marzną nasze dłonie, stopy oraz głowy – miejsca, z których tracimy najwięcej ciepła. Nic dziwnego, że po całym dniu przebywania poza domem możemy czuć się przemarznięci. Na szczęście istnieją pewne przydatne akcesoria, które nie zabierają zbyt wiele miejsca, a mogą bardzo się w takich chwilach przydać. Oto niektóre z nich:

Kubek termiczny

To kubek ze specjalnego materiału utrzymującego ciepło, niczym termos. Można w nim zabrać gorącą kawę lub herbatę i wypić rozgrzewający łyk, gdy poczujemy się zmarznięci. Kubek termiczny jest o wiele wygodniejszy w użyciu niż termos i zabiera mniej miejsca. Można go spokojnie spakować do torebki.przydatne akcesoria

przydatne akcesoria

Podgrzewacz do rąk

Dla zmarzluchów, którzy narzekają, że w trakcie zimy najbardziej marzną im ręce idealnym gadżetem będą podgrzewacze do rąk, nazywane też mini termoforami. W ich wnętrzu znajduje się specjalna substancja, która krystalizuje się po przełamaniu specjalnej blaszki umieszczonej we wnętrzu i w ten sposób oddaje ciepło. Aby ogrzewacza użyć ponownie, należy go przez jakiś czas (podany przez producenta) gotować we wrzącej wodzie, aż skrystalizowana masa znów zamieni się w płyn. To idealny gadżet mieszczący się w kieszeni kurtki, który możemy uruchomić, gdy nasze dłonie zmarzną, np. podczas czekania na spóźniony autobus.

przydatne akcesoria

Termofor i koc elektryczny

Po powrocie do domu również trzeba się rozgrzać. Jak zrobić to szybko? Oczywiście najlepszą metodą jest rozgrzewająca, długa kąpiel w wannie, niestety nie każdy z nas jest szczęśliwym posiadaczem wanny. W tej sytuacji trzeba sobie radzić inaczej. Jednym z przydatnych akcesoriów jest termofor. Te tradycyjne termofory „zasilamy” wrzącą wodą, która później przez kilka godzin oddaje przyjemne ciepło. Ale istnieją też termofory elektryczne, które rozgrzewają się w kilkanaście minut i oddają ciepło nawet przez kilkanaście godzin. Jeżeli doskwierają nam chłodne noce, może nas rozgrzewać przez całą noc. Ciepło termofora dobrze zadziała też na obolałe miejsca, przy bólach reumatycznych kręgosłupa czy karku. Podobnie praktyczny będzie koc elektryczny, pod którym możemy się schronić, gdy zmarznięci wrócimy po pracy lub szkole i marzy nam się krótka drzemka.

przydatne akcesoria
Termofor elektryczny do ogrzewania stóp.
przydatne akcesoria
Koc elektryczny.

Warto wyposażyć się już teraz w te przydatne akcesoria, by zima nie zaskoczyła nas tak, jak drogowców! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *