salon z aneksem kuchennym

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Małe mieszkania w blokach to jedne z trudniejszych aranżacyjnie wnętrz. Urządzenie małego mieszkania w taki sposób, by było funkcjonalne, przytulne, a jednocześnie możliwie najbardziej przestronne wymaga pomysłowości i kreatywności. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest salon z aneksem kuchennym – to dobre rozwiązanie, gdy w mieszkaniu brak miejsca na aranżację osobnej kuchni i jadalni. Jak zagospodarować to wnętrze, by wyglądało stylowo, a jednocześnie było praktyczne?

Salon z aneksem kuchennym – jak oddzielić obie strefy?

Chociaż salon z aneksem kuchennym to w praktyce jedno pomieszczenie, niezwykle istotne jest, by w jakiś sposób oddzielić te dwie strefy od siebie. Można to zrobić na kilka ciekawych sposobów. Na przykład postawić dłuższy blat oddzielający część typowo kuchenną od salonowej. Możemy wykorzystać tył kanapy, by jej ustawieniem niejako wyznaczyć granicę między „kuchnią”, a „salonem”. salon z aneksem kuchennymJeżeli robimy gruntowny remont, warto w aneksie kuchennym położyć płytki, a w miejscu, gdzie zaczyna się część salonowa wybrać inny rodzaj podłogi, na przykład panele. To również dobry sposób na rozdzielenie dwóch stref, czyli aneksu kuchennego i salonu.

Wyposażenie aneksu kuchennego

Jedną z największych wad posiadania w salonie aneksu kuchennego są oczywiście wyczuwalne zapachy podczas gotowania. Nie zawsze jest to przyjemne. Można jednak temu skutecznie zaradzić, inwestując w dobry okap pochłaniający tłuszcz, parę wodną oraz zapachy z gotowania. Obecnie na rynku można znaleźć okapy dekoracyjne, które świetnie wpasują się w aranżację kuchni. Korzyścią natomiast jest np. szybki i łatwy dostęp do lodówki (polecamy zapoznać się z ofertą LG).

salon z aneksem kuchennymOprócz tego musimy przemyśleć, gdzie znajdzie się miejsce na jedzenie posiłków dla całej rodziny. Jeżeli w salonie jest na tyle miejsca, możemy postawić stół z krzesłami gdzieś na granicy aneksu kuchennego i salonu. Ta część jadalna pozwoli nam cieszyć się wspólnymi posiłkami, a jednocześnie nie zabierze zbyt dużo przestrzeni.Jeżeli jednak nie mamy na to miejsca, warto pomyśleć o tak zwanej wyspie kuchennej, która jest spójną częścią mebli kuchennych i umożliwia zjedzenie posiłków w domowych warunkach.

Aranżacja salonu i aneksu kuchennego

Salon z aneksem kuchennym wcale nie musi być po prostu mniejszym złem wybranym na drodze kompromisu przy urządzaniu małego mieszkania. Wiele osób posiadających przestronne mieszkania, a nawet domy, decyduje się na aneks kuchenny w salonie. Dlaczego? Otóż aneks kuchenny daje cenną możliwość pozostawania w stałym kontakcie z naszymi gośćmi w czasie przygotowywania posiłków. To umożliwia wytworzenie naprawdę domowej, sympatycznej atmosfery. salon z aneksem kuchennymAby spójnie połączyć oba wnętrza, możemy zdecydować się na przeniesienie pewnych akcentów typowych dla strefy kuchennej do strefy salonowej, i odwrotnie. Na przykład możemy postawić ozdobny kredens z zastawą stołową obok kanapy, a w kuchni wydzielić szafkę na książki czy elementy ozdobne. Dzięki dobremu planowaniu salon z aneksem kuchennym okaże się naszym ulubionym miejscem w mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *