sardynia

Sardynia – włoska wyspa szczęścia idealna na urlop

Sardynia to jedna z wielu przepięknych wysp Włoch, leżąca nieopodal popularniejszej Sycylii, mniej więcej między Europą, a Afryką. Każdego roku przyjeżdża tu coraz więcej turystów urzeczonych niezwykłym wybrzeżem Sardynii, Costa Smeralda, a także wyjątkowymi atrakcjami idealnymi na urlop. Dlaczego jeszcze warto odwiedzić tę włoską „wyspę szczęśliwości”?

Sardynia – wyspa o niesamowitym umiejscowieniu

Jak już wspomnieliśmy, Sardynia jest włoską wyspą słynącą z wyjątkowego wybrzeża Costa Smeralda. To właśnie tutaj pojawia się najwięcej osób pragnących wypocząć w pięknych okolicznościach natury. Czym wyróżnia się to miejsce? Costa Smeralda, czyli Szmaragdowe Wybrzeże zawdzięcza swoją nazwę niesamowitej, intensywnej, szmaragdowej barwie wody morskiej.

sardynia
Costa Smeralda

To największa wizytówka tego miejsca. Wybrzeże ciągnie się przez jakieś 20 km, a okala je gustowna architektura, malownicze zatoczki, formacje skalne i inne piękne elementy natury, co razem tworzy naprawdę niepowtarzalny krajobraz. Nie brak też tutaj wielu atrakcji, takich jak możliwość uprawiania sportów wodnych, co przyciąga wielu miłośników tej formy spędzania wolnego czasu.

Miejsca, które warto zobaczyć

Wybierając się na urlop na Sardynię, warto wcześniej zaplanować, jakie miejsca chcemy szczególnie odwiedzić. Wbrew pozorom, atrakcji turystycznych jest tu naprawdę sporo. Jeśli jesteśmy już przy Szmaragdowym Wybrzeżu, to nie sposób nie wspomnieć o najważniejszym mieście tego regionu, jakim jest Porto Cervo.

sardynia
Porto Cervo

To miasteczko zachowane w klimacie osady, posiada port oraz malownicze plaże. Turyści chętnie spędzają tu czas na jachtach lub motorówkach. Obowiązkowym punktem wycieczki jest też stolica Sardynii, Cagliari. Miasteczko to rozciąga się nad zatoką o tej samej nazwie i jest zdecydowanie centralnym punktem wyspy, jeśli chodzi o gospodarkę i kulturę. Warto tu zobaczyć rzymski amfiteatr z II wieku, zabytkową XII-wieczną katedrę Santa Moria oraz kościół San Saturnino.

sardynia
Stolica Sardynii, Cagliari

Miłośnicy przebywania w wodzie lub nad wodą docenią uroki plaży Poetto, która ciągnie się na długość jakichś 13 km wzdłuż miasteczka. Można tu wypocząć po dniu zwiedzania lub po prostu cieszyć się krystaliczną, szmaragdową wodą i ciepłym słońcem.

Więcej praktycznych informacji dla turystów znajdziecie także TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *