Leczenie ran u dzieci to codzienność większości rodziców, to również codzienna walka o plasterki

Skuteczne i kolorowe leczenie ran!

No i znowu! Rana goni ranę, a leczenie ran u małych dzieci wymaga niekiedy ekwilibrystyki na najwyższym poziomie. Każda rana to potencjalne zagrożenie dla naszego zdrowia, bo skóra to przecież nasza pierwsza bariera ochronna, której zadaniem jest chronienie organizmu przed różnego rodzaju szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Przerwanie ciągłości skóry to osłabienie bariery ochronnej. Ranę powinno się bezwzględnie zdezynfekować (i dezynfekować w trakcie gojenia) i w razie potrzeby – odpowiednio zabezpieczyć. Gojenie ran zdecydowanie przyspiesza zastosowanie produktów zawierających argininę. Ale zanim zaczniemy myśleć o argininie – pomyślmy o tym, jak przekonać nasze dziecko do… plastrów. 

Leczenie dziecięcych ran przebiega z reguły szybko, bo ich skóra potrafi zregenerować się w naprawdę ekspresowym tempie. Jeżeli szukamy rzetelnych informacji na ten temat – warto zerknąć TUTAJ. Jeśli zaś szukamy plastrów, które przypadną do gustu nawet najbardziej nieprzekonanym do opatrunków maluchom – warto zerknąć na zdjęcia poniżej.

Czasy ponurych plastrów z rolki dawno już minęły. Dzisiaj możemy zakleić ranę plastrami z niemal każdą postacią z bajki, plastrami w motylki, w piłki… O, na przykład w muminki!

Plastry z bajkowymi postaciami z pewnością przypadną do gustu najmłodszym, dla starszych możemy znaleźć designerskie plastry z młodzieżowymi napisami i wzorami

Nowością na opatrunkowym rynku są plastry pluszowe. Angry Birds? Mamy to!

Pluszowe plastry Angry Birds to świetna propozycja dla dzieci. Można naklejać!

Jeśli nie lubicie tych złośliwych ptaszków, możecie zdecydować się na cukierkowe zwierzątka…

Pluszowe plastry w pastelowych kolorach i słodkich wzorach przekonają do siebie każde dziecko. Rany będą mogły bezpiecznie się goić

Szczytem szczytów, czy jak by to powiedziała moja ośmioletnia córka: „mega cool czadowym” plastrem są pluszowe cudeńka z serduszkami świecącymi w nocy. Leczenie ran nocą nigdy nie było bardziej… czadowe!

Pluszowe plastry świecące w ciemności? Hit murowany! Idealne na nocne leczenie ran

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *