Sprawdzony syrop na kaszel suchy?

Suchy kaszel to najbardziej irytująca forma kaszlu – nie służy niczemu (to tzw. kaszel nieproduktywny), a drażni gardło i potrafi bardzo zmęczyć kaszlącego (głównie z powodu swojego napadowego charakteru). Dlatego mamy pełne prawo zrobić wszystko i sięgnąć po wszelkie możliwe sposoby, by ów kaszel powstrzymać (zasada ta nie znajduje zastosowania w walce z kaszlem mokrym!). Jakie macie sposoby na suchy kaszel? Czy znacie jakiś sprawdzony syrop na kaszel suchy?

Syrop na kaszel suchy

Syrop na kaszel suchy może pomóc w powstrzymaniu napadów kaszlu i zmniejszeniu ich mocySuchy kaszel to kaszel nieproduktywny. Co to oznacza? Podczas odruchu kaszlu nie jest odksztuszana żadna wydzielina, a sam kaszel pojawia się najczęściej w wyniku podrażnienia śluzówki gardła, powodując dalsze jej podrażnianie. Czasami kaszel suchy pojawia się i mija samoistnie (nie wiąże się z żadnymi poważniejszymi problemami zdrowotnymi), jednak w sporej części przypadków – przekształca się w kaszel mokry.

Syrop na kaszel suchy to produkt, którego zadaniem jest zredukowanie liczby napadów kaszlu oraz zmniejszenie ich siły, a równocześnie – naprawa podrażnionej błony śluzowej. Syrop na kaszel suchy możemy kupić w niemal każdej aptece. Do wyboru mamy rozmaite medykamenty, przeznaczone dla dzieci i/lub dorosłych.

Co na suchy kaszel może pomóc? Poza syropem z apteki – syrop zrobiony samodzielnie, w domowej kuchni. Wystarczy: drobno posiekana cebula, cytryna i miód – to najstarszy przepis na domowy syrop na wiele dolegliwości związanych z infekcjami górnych dróg oddechowych. Do syropu możemy dodać również czosnek (naturalny antybiotyk) i imbir (mający działanie łagodzące).

Nawilżanie powietrza

Nawilżanie powietrza jest niezwykle ważne dla kondycji śluzówki gardła i nie tylkoWarto pamiętać, że problem suchego kaszlu to przede wszystkim problem podrażnionej błony śluzowej, a nic nie działa tak kojąco na śluzówkę, jak… odpowiednie nawilżenie. Mowa tutaj zarówno o właściwym nawilżeniu powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy, jak i nawilżeniu organizmu od środka! Suche powietrze szczególnie mocno daje się nam we znaki zimą, gdy kaloryfery je mocno ogrzewają i (niestety) przesuszają. Jeżeli nasi domownicy często cierpią z powodu suchego kaszlu – warto zainwestować w nowoczesne urządzenia do nawilżania powietrza, które będą monitorować stan powietrza w pomieszczeniu i odpowiednio je nawilżać. Jeśli suchy kaszel zdarza się rzadko – możemy postawić na tradycyjne mokre ręczniki, które rozwieszone na kaloryferach podniosą poziom wilgotności w powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *