Suchy kaszel nad mokrym morzem

Wczasy z dzieckiem należy przygotować i zaplanować. Panieńskie i kawalerskie zwyczaje opierające się w dużej mierze na całkowitym spontanie – raczej nie wchodzą w grę. Jeśli założyliśmy już podstawową komórkę społeczną, zwaną rodziną – przygotowujemy zawczasu: rezerwację odpowiedniej kwatery, rozrywki na czas podróży, przemyślane od a do z pakowanie… I tylko jednego nie jesteśmy w stanie zaplanować! Co robić, gdy nasze dziecko dopada na wczasach suchy kaszel? 

Planowanie to wyzwanie

Co spakować do walizki na wakacje z dzieckiem? Wszystko!Gdy byliśmy sami – po prostu wsiadaliśmy w auto i jechaliśmy, ku przygodzie. Teraz nie pojedziemy już w ciemno, by po 8-10 godzinach spędzonych w samochodzie narazić się na kolejne 3-4 godziny spędzone na szukaniu wolnej kwatery – po prostu zarezerwujemy pokój wcześniej, dokładnie sprawdzając warunki panujące w wybranym obiekcie i opinie o nim (zwłaszcza opinie innych rodziców!). Podobnie podejdziemy do pakowania walizki – wcześniej wrzucaliśmy do niej kilka rzeczy stwierdzając, że albo się dokupi, albo się upierze. A dzisiaj? Na każdy dzień wczasów przewidujemy dla małego członka rodziny minimum dwa komplety ubrań – się dokupi i się upierze to ostateczność, do której zmusza nas czasem spontaniczność (nomen omen) malca. Co więcej, dla siebie też planujemy stroje nieco inaczej, bo przecież nasz ulubiony biały len średnio komponuje się z lodami czekoladowymi, które dziecko postanowi w nas wetrzeć…

Pelavo to mój sprawdzony sposób na suchy kaszel u dzieciTo, czego zaplanować się nie da

Rodzic to taki gatunek człowiek, który w planowaniu osiągnął poziom mistrzowski. Jednak nawet czarny pas planowania nie gwarantuje, że… dziecko nam się nie rozchoruje. Nie możemy nic zrobić?! Coś jednak możemy! Otóż w naszym planowaniu wczasów powinno znaleźć się miejsce na zaplanowanie sposobów walki z potencjalnymi choróbskami, zwłaszcza tymi podstawowymi, jak: katar (woda morska do nosa, urządzenie do oczyszczania nosa), suchy kaszel (nebulizator, syrop na suchy kaszel dla dzieci), mokry kaszel (nebulizator i odpowiedni syrop), osłabienie i przeziębienie (np. naturalny syrop na kaszel podnoszący dodatkowo odporność). Każde dziecko jest inne, a większość rodziców ma swoje patenty na jego choroby – zaplanujmy więc, że będziemy przygotowani na ich ewentualne pojawienie się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *