syrop muconatural

Syrop Muconatural – naturalny sposób na kaszel

Przełom zimy i wiosny to czas, gdy wielu z nas dopada przeziębienie. Kaszel suchy lub mokry może dać się bardzo we znaki, na szczęście istnieje syrop Muconatural marki Mucosolvan. Jego naturalne składniki mogą pomóc w leczeniu i łagodzeniu objawów kaszlu nawet u dzieci.

Syrop Muconatural Complete – czym jest i jak działa?

Syrop Muconatural Complete to wyrób medyczny do stosowania przy kaszlu mokrym i suchym, zwłaszcza przy kaszlu związanym z zakażeniem górnych dróg oddechowych. Jest w 100% naturalny, nie zawiera żadnych sztucznych dodatków, barwników, konserwantów, alkoholu oraz glutenu. Można go więc podawać dzieciom powyżej 1. roku życia oraz dorosłym. Muconatural można stosować w dzień i w nocy. W ciągu dnia może łagodzić kaszel, natomiast w nocy może działać kojąco, ułatwiając zasypianie.

syrop muconatural

Syrop Muconatural Complete składa się z tymianku, miodu i babki lancetowatej oraz substancji uzupełniających, do których zaliczamy cukier trzcinowy, wodę, sok cytrynowy, naturalne aromaty pomarańczowy, cytrynowy i brzoskwiniowy, a także guma arabska i ksantanowa. Co ważne, miód zastosowany w syropie jest oczyszczony z alergenów.

Stosowanie syropu Muconatural

Muconatural Complete działa na gardło za pośrednictwem dwóch mechanizmów. Po pierwsze, sprzyja nawodnieniu śluzu, co ułatwia jego usunięcie drogą fizjologiczną. Po drugie, zapobiega kontaktowi błony śluzowej z czynnikami zewnętrznymi, które podrażniają, tworząc „filtr” ochronny. Tymianek zawiera flawonoidy, które chronią błonę śluzową przed podrażniającymi czynnikami, miód koi gardło i tworzy barierę ochronną, a polisacharydy zawarte w babce lancetowatej nawilżają i zmniejszają lepkość śluzu, ułatwiając jego usuwanie.

syrop muconatural

Więcej informacji na temat tego wyrobu medycznego, jak i innych produktów marki Mucosolvan można znaleźć TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *